IZMDC Hisse Yükselişine Ara Verdi

IZMDC Hisse Yükselişine Ara Verdi

6 Temmuz 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

IZMDC hisse yükselişine ara verdi… İzmir Demir Çelik Sanayi Anonim Şirketi hissesi IZMDC geçtiğimiz hafta Pazartesi gününden bu yana yüzde 12’nin üzerinde prim yapmıştı. IZMDC bugünü (6 Temmuz 2021) yüzde 1,52 seviyesinde düşüşle kapattı. Haftaya 2,63 lira seviyesinden başlayan IZMDC hisse 0,04 puan düzeyinde gerileyerek gün sonunda 2,59 lirayı gördü. İçeriğimiz devamında IZMDC hisse analizi detaylandırılmıştır, incelenebilir. Ayrıca IZMDC haberleri için de buraya göz atılabilir.

IZMDC Hisse Ne Durumda?

Sermaye artırımı sonrasında 4,4 lira seviyesinden işlem gören IZMDC akabinde pey der pey gerileyerek 3 liranın altına kadar sarktı. Geçtiğimiz Nisan Ayı’nda 2 lira düzeyini de gören IZMDC bu seviyeden toparlanmaya başladı. Mayıs Ayı’nı 2,25 liranın üzerinde kapatan hisse Haziran Ayı’nı ise 2,45 liranın üzerinde tamamladı.

Şirket daha önce kamuoyuna açıkladığı İzdemir Enerji Elektrik’in halka arzını güncel koşulları dikkate alarak ertelediğini Haziran Ayı son haftasında açıkladı. Halka arzların yavaşladığı ve geçtiğimiz aylara nazaran yeterli talebi görmemeye başladığı ortamda İzdemir Enerji Elektrik’in halka arzının ertelenmesi olumlu bir yaklaşım olarak kabul gördü.

Geçtiğimiz hafta pazartesi günü (28 Haziran 2021) 2,24 lira seviyesinde bulunan IZMDC hissesi ay sonunda yükselişe başlayarak 2,45 lirayı aştı. Yükselişini yeni ay başlangıcında da sürdüren IZMDC hissesi bu haftanın ilk işlem gününde (5 Temmuz 2021) 2,66 lirayı gördükten sonra günü 2,63 liradan tamamladı. Böylece şirket hisselerinin son 1 haftalık süreçteki artışı yüzde 12’nin üzerine çıktı.

IZMDC hissenin kaydettiği yükseliş bugün açılışla birlikte devam edecek gibi göründü ve hisse değeri seans başlangıcında 2,67 lirayı gördü. Ancak bu noktada tutunamayan IZMDC günü yüzde 1,52’lik değer kaybı ile 2,59 liradan kapattı. Borsa İstanbul’da yüzbinlerce yatırımcısı bulunan IZMDC hissenin önümüzdeki süreçte sergileyeceği performans piyasa paydaşları tarafından dikkatle takip edilmeye devam edilecek.