A1Cap Kaç Lot Düşer? T1 – T2 Bakiye Geçerli Mi?

A1Cap Kaç Lot Düşer? T1 – T2 Bakiye Geçerli Mi?

3 Haziran 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi’nin halka arzı, geçtiğimiz hafta içi yayımlanan SPK bülteninde onaylandı. Şirketin halka arzı önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleştirilecek talep toplama ile yapılacak. A1Cap kodu ile talep toplayacak ve akabinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak olan A1 Capital’in halka arzına dair bilgiler; A1Cap kaç lot düşer, talep toplama tarihleri ne zaman soruları başta olmak üzere içeriğimizde yer almaktadır. Ayrıca diğer halka arz hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

A1Cap Halka Arz Bilgileri

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi halka arzı için talep toplama tarihleri 7 – 8 – 9 Haziran (Çarşamba – Perşembe – Cuma ) olarak belirlendi. Şirketin toplam 35 milyon lotu halka arz edilecek. A1Cap hisse başı 25 TL’den (iskonto oranı yüzde 31 olarak belirlendi –iskontosuz fiyat 36,24 TL) satılacak. A1 Capital liderliğinde halka arzı gerçekleştirilecek şirketin arzına, bütün aracı kurumlardan katılım sağlanabilecek.

Arz büyüklüğünün 875 milyon TL olması beklenen A1 Capital Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi halka arzından elde edilen gelir, yatırım amacıyla işletme sermayesi artırımı için kullanılacak.

A1Cap Kaç Lot Düşer, T1 – T2 Bakiye Geçerli Mi? Bireysel Mi Kurumsal Mı Dağıtım?

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi’nin halka arzı için dağıtım yöntemi olarak bireysele eşit dağıtım yöntemi belirlenmiş durumda. Bireysel yatırımcıya yüzde 79, kurumsal yatırımcıya yüzde 20 ve şirket çalışanlarına da yüzde 1’lik dilim ayırılmış halde.

Halka arz yöntemi bireysele eşit (kurumsala oransal) olduğu için t1 ve t2 bakiye geçerli değildir. A1Cap arzına başvuru yapmak isteyen yatırımcıların, yatırımcı başına kaç lot hisse düşeceğine yönelik sorularına da katılımcı sayısı ile orantılı olarak şu şekilde cevap verilebilir:

  • A1Cap arzına yaklaşık 1 milyon yatırımcı başvurursa, kişi başına yaklaşık 27 lot A1Cap hissesi düşecektir.
  • A1Cap arzına yaklaşık 1,5 milyon yatırımcı başvurursa, kişi başına yaklaşık 19 lot A1Cap hissesi düşecektir.
  • A1Cap arzına yaklaşık 2 milyon yatırımcı başvurursa, kişi başına yaklaşık 13 lot A1Cap hissesi düşecektir.

A1Cap Ne Zaman İşlem Görmeye Başlar?

A1Cap hisse işlem tarihi ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte, A1Cap hissenin 12 Haziran Pazartesi günü ile başlayan hafta itibariyle işlem görmeye başlaması ön görülmektedir.