Yeşil Yapı Endüstrisi Kimin Ne İş Yapar? YYAPI Hisse!

Yeşil Yapı Endüstrisi Kimin Ne İş Yapar? YYAPI Hisse!

8 Kasım 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Yeşil Yapı Endüstrisi Anonim Şirketi 1979 yılında kurulmuş ve o günden bu yana faaliyetlerine gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında devam etmektedir. Firma alt yapı ve üst yapı projelerine odaklanmıştır. Hisselerinin neredeyse tamamı Borsa İstanbul’da (BIST) işlem görmektedir. Yeşil Yapı Endüstrisi kimin ne iş yapar sorularının cevapları ile birlikte YYAPI hisse grafiği hakkında da içeriğimizde detaylı bilgi verilmiştir.

Yeşil Yapı Endüstrisi Kimin Ne İş Yapar?

Yeşil Yapı Endüstrisi ortaklık yapısı aşağıdaki gibidir:

  • Serbest Dolaşımda (Borsada işlem gören hisseler) – yüzde 99,32
  • Kamil Engin Yeşil – yüzde 0,68

Yeşil Yapı’nın Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

  • KAMİL ENGİN YEŞİL – Yönetim Kurulu Başkanı
  • YAŞAR ALTIPARMAK – Yönetim Kurulu Üyesi
  • ALAİTTİN SILAYDIN – Yönetim Kurulu Üyesi
  • RESUL KURT – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  • METİN BAŞER – Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Yeşil Yapı Endüstrisi Türkiye içindeki projelerinin yanı sıra başta; Azerbaycan, Rusya, Gürcistan, Letonya, Bosna Hersek, Suudi Arabistan ve Libya olmak üzere pek çok farklı ülkede projelere imza atmıştır. Yeşil Yapı alt yapıdan üst yapıya kadar inşaat sektörünün hemen hemen her alanında projeler geliştirmiştir.

YYAPI Hisse Ne Durumda?

Yeşil Yapı Endüstrisi 1993 yılında o zamanki ismi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) olan borsaya kote olmuştur. Hali hazırda Yeşil Yapı Endüstrisi hisseleri Borsa İstanbul’da YYAPI kodu ile işlem görmeye devam etmektedir. YYAPI hisse grafiğinin son 5 yıllık seyrine kısaca göz atmak gerekirse:

13 Kasım 2015’te 0,86 lira seviyesinden işlem gören YYAPI, bu noktadan girdiği artış trendi ile 18 Ağustos 2017 tarihinde 2,01 lirayı görmüştür. Akabinde gelen gerileme süreci 9 Ağustos 2019’a kadar devam etmiş ve söz konusu tarihte YYAPI fiyatı 0,25 liraya kadar düşmüştür. Sonrasında yeniden dalgalı bir yükselme dönemine giren YYAPI hisse 6 Kasım 2020 Cuma gününü 1,33 liradan kapatmıştır.

YYAPI’nın geride bıraktığımız 52 haftalık sürecine göz attığımızda; hissenin gördüğü en düşük noktanın 0,32 lira ve en yüksek noktanın ise 1,46 lira olduğunu söyleyebiliriz.

Yeşil Yapı Haberleri, İletişim Kanalları ve İş Başvurusu

Yeşil Yapı Endüstrisi hisseleri borsada işlem gördüğü için firma düzenli olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bilgilendirme yapmaktadır. Yeşil Yapı Endüstrisi haberleri KAP’tan ve kamuoyuna açık kaynaklardan (yazılı ve görsel medya) takip edilebilir.

Yeşil Yapı Endüstrisi dönem dönem iş ilanı da yayımlamaktadır. İnternet üzerinden duyurulan iş ilanlarına kariyer sitelerinden başvurulabileceği gibi; yazımızın devamında yer alan Yeşil Yapı Endüstrisi iletişim kanalları üzerinden de başvurulabilir. Yeşil Yapı iletişim kanalları aşağıdaki gibidir.

  • Yeşil Yapı Endüstrisi Adres: Yılanlı Ayazma Yolu No:15 Kat:12 Yeşil Plaza Topkapı İstanbul
  • Yeşil Yapı Endüstrisi T: +90 212 482 11 10
  • Yeşil Yapı Endüstrisi F: +90 212 483 33 35

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/