Yapı Kredi Avans Hesabı Yapı Kredi Esnek Hesap

Yapı Kredi Avans Hesabı Yapı Kredi Esnek Hesap

15 Ocak 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Kredili maaş hesabı hesabınızda para olmasa dahi harcama yapabileceğiniz ve bazı bankacılık işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir kredi ürünüdür. Yapı Kredi avans hesabı Yapı Kredi Esnek Hesap dahilinde alışveriş, para çekme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda otomatik fatura ödemeleriniz ve düzenli ödemeler de Yapı Kredi ek hesap sayesinde aksamaz. Kullanılan ihtiyaç kredisi, konut kredisi gibi kredilerin taksitleri Yapı Kredi ek hesap kapsamında ödenerek kredi taksitinin gecikmeye girmesi önlenir. Bu sayede kişilerin kredi notunun düşmesi büyük oranda engellenmiş olur. Yapı Kredi’nin avans hesap ürünü esnek hesap hakkında haberimiz detayında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yapı Kredi Avans Hesabı Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? Yapı Kredi Esnek Hesap Başvuru!

Yapı Kredi avans hesap başvurusu şahsen yapılması gerekmektedir. Yani sizin talebiniz ve onayınız olmadan banka hesabınıza bağlı bir ek hesap tanımlayamaz. Yapı Kredi kredili mevduat hesabı başvurusu yapmak için Yapı Kredi şubeleri, ATM’leri, internet şubesine uğrayabilir aynı zamanda telefon bankacılığı ile de başvuru yapabilirsiniz. Yapı Kredi ek hesap acil durumlara kullanabileceğiniz, düşük faiz oranlı ve gelirinize oranlı bir limiti olan kredi ürünüdür. Hazırda kredim dursun, ne olur ne olmaz diyorsanız Yapı Kredi esnek hesap başvurusu yapabilirsiniz. Diğer bankaların ek hesap ya da avans hesap ürünlerine buradan göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Avans Hesabı Esnek Hesap Limit Arttırma!

Yapı Kredi avans hesap Esnek Hesap vadesiz mevduat hesabınıza bağlı bir ek hesaptır. Yapı Kredi ek hesap limiti, gelirinize göre banka tarafından belirlenmektedir. Bununla birlikte Yapı Kredi müşteri hizmetleri üzerinden, Yapı Kredi şubeleri aracılığı ile ya da Yapı Kredi resmi internet sitesi üzerinden Yapı Kredi avans hesap limiti artırımı talebinde bulunulabilmektedir. Banka uygun görmesi durumunda talebi dikkate almaktadır.

Yapı Kredi Esnek Hesap Faiz Oranı! Yapı Kredi Esnek Hesap Hesaplama!

Yapı Kredi kredili maaş hesabı Esnek Hesap dahilinde hesabınızda para olmadığı durumlarda da limitiniz dahilinde harcama yapabilirsiniz. Yapı Kredi KMH kapsamında yaptığınız harcamalar eksi bakiye olarak görünür. Hesabınıza para yatırdığınızda da önce eksi bakiye kapanır ve kalan kısım artı bakiye olarak görünür. Yapı Kredi esnek hesap dahilinde kullanılan tutara günlük olarak işlemektedir. Yapı Kredi KMH faiz oranı aylık yüzde 1,4’dür (2020 yılı Ocak ayı itibari ile). KMH (kredili mevduat hesabı) kapsamında eksi bakiye kaç gün süre ile kaldı ise, o sürelik faiz işlemektedir. Örneğin Yapı Kredi Esnek Hesap kapsamında 1000 TL kullanan ve kullandığı meblağı bankaya 15 gün sonra geri ödeyen kişi takribi 9 TL faiz ödemek durumundadır.

Yapı Kredi avans hesabı esnek hesap dahilinde şifrenizi unuttuysanız, Yapı Kredi resmi internet adresine girerek “şifremi unuttum” kısmından yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Kapatma!

Yapı Kredi avans hesap kapatma işlemi Yapı Kredi esnek hesap borç ödeme işlemi sonrasında Yapı Kredi şubelerinden ya da Yapı Kredi müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Yapı Kredi esnek hesap kapatma nasıl iptal edilir sorusunu yönelten kişiler de kapatma talimatını verdikleri kanaldan banka ile iletişime geçmelidirler. Diğer bankaların ek hesap ya da avans hesap ürünlerine buradan göz atabilirsiniz.