Vakıfbank Konut Kredisi Faizini 0,79’a İndirdi!

Vakıfbank Konut Kredisi Faizini 0,79’a İndirdi!

22 Kasım 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Konut sahibi olmak için piyasadaki konut kredisi faizlerinin gerilemesini bekleyen vatandaş; Merkez Bankası’nın faiz indirimi neticesinde bankalar tarafından ardı ardına alınan faiz düşürmelerini sevinçle karşılamıştı. Faiz indirimlerinde kamu bankaları başı çekerken önce 0,99 seviyesine gerileyen konut kredisi faizlerinde Vakıfbank bir adım daha attı. Vakıfbank konut kredisi faizini 0,79’a indirdi!

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası dahilinde aldığı karar ile konut kredisi faizi en düşük (güncel piyasadaki) seviyeye çekildi. Aylık yüzde 0,79 noktasındaki konut kredisi faiz oranı Vakıfbank ile anlaşmalı olan konut firmalarından alınan evler için geçerli olacak. Kampanyada faiz indirimine ek olarak uzun vade de dikkat çekiyor. Zira alınacak konut kredisi 180 aya kadar vade ile geri ödenebilecek!

Piyasadaki En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı!

Vakıfbank konut kredisi faizini indirdi! Güncel piyasadaki bankaların konut kredisi faiz oranları arasında en düşük seviye olarak dikkat çeken aylık yüzde 0,79’luk faiz oranından faydalanarak likidite edinmek ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar Vakıfbank şubelerine başvurabileceklerdir.

Hangi Firmalar Düşük Konut Kredisi Faiz Oranına Tabi?

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası uyarınca sağlanacak olan aylık yüzde 0,79’luk faiz oranından kredi kullanarak ev alınabilecek firmalar her il için ayrı ayrı belirlenmiştir. Bahse konu Vakıfbank anlaşmalı firma listesi Vakıfbank’ın resmi internet sitesinden yayımlanmıştır.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama!

Vakıfbank’ın aylık yüzde 0,79 noktasına çektiği konut kredisi faiz oranı dahilinde likidite kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için maliyet hesaplaması yapmak gerekirse… Vakıfbank konut kredisi hesaplama Sarı Panjur Kampanyası kapsamında şu şekilde gerçekleşecektir.

100.000 Türk Lirası konut kredisi Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası’ndan kullanılarak 120 ay vadede aylık yüzde 0,79 faiz oranından geri ödenmek istendiğinde aylık geri ödeme taksitleri yaklaşık 1.290 Türk Lirası olacaktır. 120 ayın sonunda müşterinin ödediği toplam taksitler 154.800 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Konut kredisi taksitlerine ek olarak; kredi kullanımı esnasında müşteriden kredi tutarının binde 5’i kredi tahsis ücreti olarak ve ortalama 950 Türk Lirası da ekspertiz ücreti olarak tahsil edilecektir. Ayrıca müşterinin konut sigortası, DASK ve hayat sigortası gibi ücretleri de finanse etmesi gerektiği gözden kaçırılmamalıdır. 0.98 konut kredisi hesaplama örnekleri için de buraya göz atabilirsiniz.