Vakıf Katılım’dan Yüzde 0,82’den Başlayan Kar Oranlarıyla Konut Finansmanı

Vakıf Katılım’dan Yüzde 0,82’den Başlayan Kar Oranlarıyla Konut Finansmanı

8 Mart 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Ev sahibi olmak isteyen müşterilerine Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı imkanı sunuyor. Avantajlı koşullarla, uygun kar oranları ile Vakıf Katılım’dan, sahibi olmak istediğiniz ev için likidite sağlayabilirsiniz. Katılım bankacılığı prensiplerine göre hizmet veren banka, konut finansmanı uyarınca satın almak istediğiniz konutu sizin yerinize alıp, uygun kar oranı uygulayarak söz konusu konutu size satmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı kapsamında bahse konu konutun ekspertiz değerinin yüzde 75’ini finanse edebilmektedir. Finansman dahilinde azami vade banka tarafından 120 ay olarak belirlenmiştir. Vakıf katılım konut finansmanı uyarınca finansmanın geri ödeneceği vade süresine göre değişen ve aylık yüzde 0,82’den başlayan kar oranları uygulamaktadır.  Banka 24 aya kadar vadelendirme talep eden müşterilerine aylık yüzde 0,82; 25 ile 36 ay arası bir vadede finansman geri ödemelerini tamamlamak isteyenlerse ise yüzde 0,92 kar oranı uygulamaktadır. Müşteri, 37- 60 ay arası vadede aylık yüzde 0,95 kar oranından yararlanabilecek iken 61 ile 120 ay arası vadede ise aylık yüzde 0,99 kar oranından faydalanacaktır.

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı 100.000 TL Örnek Hesaplama

Vakıf Katılım Bankası bahse konu finansman kapsamında 100 bin TL likidite sağlayan müşteri, sağladığı finansmanı 84 ay vadede ödemek istediği durumda aylık yüzde 0,99 kar oranından yararlanacaktır. Müşteri sağladığı finansmanı aylık bin 758,86 TL’lik taksitlerle ödeyecek olup toplamda, 147 bin 744,57 TL finansman geri ödemesi yapmış olacaktır. Finansmanın yıllık maliyet oranı yüzde 12,93’tür. Banka 500 TL finansman tahsis bedeli ve buna ek olarak ekspertiz ve ipotek tesis bedeli tahsil edecektir.

Konut finansmanı uyarınca banka müşteriden talep edilen tutarın binde 5’i kadar finansman tahsis komisyonu tahsil edecektir. Ekspertiz ücreti, ipotek tesis bedeli gibi ücretler müşteriye aittir. Size en uygun konut finansmanı seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.