ULUUN: Talep Artışı Ulusoy Un’a Eski Fabrikayı Tekrar Açtırdı

ULUUN: Talep Artışı Ulusoy Un’a Eski Fabrikayı Tekrar Açtırdı

10 Ekim 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

ULUUN: Talep artışı Ulusoy Un’a eski fabrikayı tekrar açtırdı… Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden daha önce yapılan açıklamada; Samsun Tekkeköy’de bulunan 500 Ton/Gün kapasiteli merkez fabrikasının 16 Haziran 2022 tarihinde kaynakların verimli kullanılması amacıyla devre dışı bırakıldığı belirtilmişti. Şirket, bugün yaptığı açıklamada; artan talebe yetişebilmek için söz konusu fabrikayı tekrar üretime geçirmeye karar verdiğini deklare etti. Fabrikadaki üretimin ikinci bir karar alınana kadar devam edeceği vurgulandı. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

ULUUN: Talep Artışı Ulusoy Un’a Eski Fabrikayı Tekrar Açtırdı

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimizin Samsun Tekkeköy’de bulunan 500 Ton/Gün kapasiteli merkez fabrikası 16.06.2022 tarihinde kaynakların verimli kullanılması amacıyla devre dışı bırakılmıştı. Artan talebin karşılanabilmesi amacıyla, ihtiyaç duyulan üretim kapasitesinin temini için ikinci bir planlama değişikliğine kadar merkez fabrikamız tekrar devreye alınarak üretime başlanmıştır. Üretim faaliyetlerine ilişkin olası planlama değişiklikleri söz konusu olduğunda bilgilendirme politikamız gereğince kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Un Üretimi ve Siparişlerinde Artış

Bilindiği üzere Ulusoy Un’un 2022 yılı ilk 6 aylık dönemi bilançosunda aldığı un siparişlerine binaen üretimindeki artış bilançolarına da yansımıştı. Şirket, gelen siparişleri karşılayabilmek adına yeni bir hamle yaparak eski fabrikasını da üretime alma kararı verdi.