Turkcell Kredi Başvuru İşlemleri! Turkcell Kredi İsteme

Turkcell Kredi Başvuru İşlemleri! Turkcell Kredi İsteme

5 Aralık 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Turkcell 90’lı yıllardan bu yana ülkemizde faaliyet gösteren köklü bir GSM şirketidir. Değişen ve gelişen koşullara uyum sağlayan Turkcell kredi ürünü ile müşterilerine yardımcı olmaya devam ediyor. Turkcell kredi isteme işlemleri nasıl yapılır, Turkcell kredi nedir, nasıl alınır, Turkcell kredi başvuru nasıl yapılır? Turkcell nakit avans var mı, Turkcell kredi nakite çevirme var mı, Turkcell kredi sorgulama SMS ile nasıl yapılır, Turkcell financell kredi sorgulama işlemleri, Turkcell telefon kredisi sorgulama, Turkcell kredi notu yükseltme gibi pek çok konuda bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Turkcell Kredi Nedir? Financell Nedir?

Financell Turkcell grup şirketleri arasında yer almaktadır. Turkcell müşterilerine kolaylık sağlamak amacı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan yetki ve izin almıştır. Bu kapsamda kredi hizmeti verebilmektedir. Turkcell kredi ürünlerinden Turkcell faturalı hat müşterileri yararlanabilmektedir. Banka kredi haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Turkcell Financell Kredi Sorgulama! Turkcell Kredi Sorgulama SMS İle Yapılabilir Mi?

Turkcell Financell kredi sorgulama işlemi Turkcell bayilerinden yapılabilir. Buna ek olarak Turkcell resmi internet sitesi üzerinden de Turkcell telefon kredisi sorgulama yapılabilir. Son olarak Turkcell kredi müşteri hizmetleri üzerinden de sorgulanabilir. Türkcell puan sorgulama SMS ile yapılamamaktadır. Ancak Turkcell kredi sorgulama sonuçlarını müşterilerine SMS yolu ile iletebilmektedir.

Turkcell Financell Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Turkcell Finanscell müşteri hizmetleri numarası ​0850 200 0532 olup, bu numaradan çağrı merkezi ile iletişime geçilebilir, Turkcell telefon kredisi sorgulama işlemi yapılabilir.

Turkcell Kredi İsteme Nasıl Yapılır? Turkcell Kredi Başvurusu!

Turkcell kredi isteme ve Turkcell kredi başvurusu aşağıdaki adımlar takip edilerek yapılabilir.

  • Müşteri alacağı cihazı/ürünü tespit ederek bu alımı Turkcell resmi internet sayfası üzerinden mi yoksa Turkcell bayilerinden mi yapacağına karar vermelidir.
  • Akabinde Turkcell bayilerinden, Turkcell resmi internet sayfasından ya da 0850 200 0532 numaralı Financell çağrı merkezinden kredi başvurusu yapmalıdır.

Turkcell Kredi Limitim Düştü! Turkcell Kredim Sıfırlandı!

Turkcell kredim sıfırlandı ya da Turkcell kredi limitim düştü gibi şikayetlerde bulunan pek çok vatandaş bulunmaktadır. Turkcell kredi puanı ya da kredi limiti düşmesi durumu genellikle müşterinin düzensiz ödemelerinden kaynaklanmaktadır. Kredi limiti düşen ya da kredi notu sıfırlanan müşteriler muhtemelen şu nedenlerle bu durumla karşılaşmıştır.

  • Fatura ödememe
  • Geç fatura ödeme
  • Kredi taksiti aksatma, geciktirme

Turkcell Kredi Notu Yükseltme Nasıl Yapılır?

Turkcell kredi notunu yükseltmek isteyen müşteri, ödeme düzenine dikkat etmeli ve faturalarını gecikmeye sokmamalıdır. Kredi notu bir ya da birkaç ayda yükselmemekte; düzenli, gecikme olmayan ödemeler neticesinde 3 aylık zaman diliminin akabinde peyder pey yükselmeye başlamaktadır. Kredi notu skalası ve kredi notu anlamları için buraya göz atabilirsiniz.

Turkcell Kredi Vadesi Kaç Ay? Financell Kredi Vadesi!

Turkcell’den alınan cihazlar için Financell aracılığı ile kullanılan krediler için vadeler 36 aya kadar uzamaktadır. Şöyle ki, Financell kredi dahilinde sağlanan kredi…

  • Akıllı telefonlarda 12 ay vade ile geri ödenebilmektedir.
  • Notebook ve tablet kredisi 6 ay vade ile geri ödenebilmektedir.
  • Kulaklık vb. gibi aksesuarlar ise 36 ay vade ile geri ödenebilmektedir.

Turkcell Kredi Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Nakde sıkışan bazı vatandaşlarca izlenen yöntemlerden biri de Turkcell kredi nakite çevirme işlemidir. Turkcell kredi kullanılarak alınan cihazlar piyasada satılarak nakit elde edilmekte ve acil ihtiyaçlar giderilmektedir. Akabinde müşteri peyder pey Turkcell’e olan borcunu ödemektedir. Ancak sıfır cihazı satın alan kişinin piyasada bu cihazı daha düşük meblağlar karşılığında sattığı ve zarar ettiği de bir gerçektir.

Turkcell Nakit Avans Var Mı? Financell Nakit Avans Var Mı?

Turkcell kredileri kapsamında Turkcell nakit avans diye bir hizmet bulunmamaktadır. Turkcell’in müşterilerine nakit olarak kredi vermesi, avans vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Turkcell hatta nakit avans sağlayabileceğini iddia eden şahıslara itibar edilmemelidir. Banka kmh, avans kredi ve ek hesap ürünleri için buraya göz atabilirsiniz.

Turkcell Hattına Nakit Kredi Var Mı? Turkcell Hat Üzerinden Kredi Çekme!

Kamuoyunda nereden çıktığı belli olmayan, şehir efsanesi gibi dolaşan ancak asla doğru olmayan bir bilgi mevcut. Bu da “Turkcell hattına kredi kullanma ya da Turkcell hat üzerine kredi çekme olarak” adlandırılan yukarıda detaylıca anlattığımız işlemler silsilesi kapsamında vatandaşın; “nakit para” elde edebileceği yönündeki yanlış bilgidir. Turkcell finansal hizmetler kapsamında ne Turkcell, ne de bağlı kuruluşu Financell hat üzerine nakit kredi vermemektedir. Yalnızca müşterilerin istedikleri cihazı almalarına imkan tanıyan kredi o cihaza özel olarak sağlanmaktadır. Turkcell hat üzerine nakit kredi sağlayabileceğini söyleyen şahıslara itibar edilmemelidir.