TSKB Borçlanma Aracı İhracı KAP Bildirimi! TSKB Hisse

TSKB Borçlanma Aracı İhracı KAP Bildirimi! TSKB Hisse

7 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Anonim Şirketi Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a “borçlanma aracı ihracı yurtdışı yatırımcı toplantıları hakkında” bildirimde bulundu. TSKB Borçlanma Aracı İhracı KAP bildirimi; 22.09.2020 tarihli özel durum açıklamasına güncelleme niteliğindedir ve detayları aşağıda verilmiştir. TSKB kimin ortaklık yapısı 2021 itibari ile nasıl buradan göz atabilirsiniz.

TSKB Borçlanma Aracı İhracı KAP Açıklaması

TSKB tarafından KAP’a yapılan açıklama şu şekildedir:

“ lgi: 22.09.2020 tarihli özel durum açıklamamız.

İlgide kayıtlı özel durum açıklamamızda, 750 milyon ABD doları veya diğer para birimleri cinsinden muadili tutara kadar yurtdışında borçlanma aracı ihracı başvurumuzun SPK tarafından kabul edildiği belirtilmiş ve ihraç belgesi sunulmuştu.

Bankamızın MTN Programı kapsamında ve 144A/Regulasyon S’ye göre yurtdışında ihracının yapılması planlanan, İrlanda Menkul Kıymetler Borsası’na kote edilecek söz konusu tahvillerin ihracı ile ilgili olarak Bank ABC, BNP Paribas, Citi, Commerzbank, ING, SMBC ve Standard Chartered Bank oluşan bankalar yetkilendirilmiş olup, yatırımcı görüşmeleri yapılacaktır. ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
22.09.2020
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Bu bildirime ek olarak TSKB 7 Ocak 2021 tarihinde saat 12:46 itibari ile KAP’a şirket genel bilgi formuna dair güncelleme bildirimi de yapmıştır.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Anonim Şirketi Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP Bildirimi Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/897704