TEB Konut Kredisi Faizini Yüzde 1,10’a Çekti!

TEB Konut Kredisi Faizini Yüzde 1,10’a Çekti!

7 Kasım 2019 0 Yazar: Emine Zaman

Son günlerde açıklanan verilere göre konut piyasasında hareketlilik söz konusu. Kamu bankalarının konut kredisi faizlerini indirmeleri, ardından yine kamu bankalarının konut kredisi yapılandırma fırsatı sunması tüketicinin konut alımlarını hızlandırdı. Bu sebepten pek çok banka da konut kredisi faizlerini düşürdü. Konut kredisi faizini indiren bankalardan olan TEB konut kredisi faizini yüzde 1,10’a çekti.

TEB Konut Kredisi Faizini İndirdi! Aylık Faiz Yüzde 1,10!

Konut sektörünü canlandıracak hamleler yapılmasının ardından inşaat sektöründe hareketlilik başlarken, yapımına ara verilmiş yapılar, ertelenmiş projeler yeniden gündeme alındı. İnşaat piyasasında yaşanan bu hareketliliğe indirilen konut kredisi faizlerinin büyük etkisi oldu. Ülkemiz özel sektör bankalarından olan ve tüketici talebine yönelik finansman imkanları sunan Türk Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi faizlerinde indirime giderek aylık yüzde 1,10 faiz oranı ile konut kredisi imkanı sunmaktadır.

Avantajlı koşullarla konut finansmanı sunan, ülke ekonomisine katkıda bulunan banka ilgili kredi kapsamında 120 aya varan vade avantajı sağlamaktadır. Aylık yüzde 1,10 faiz oranı ve 120 aya varan vade, bankadan yapılan açıklamaya göre tüm tutarlar için geçerlidir. Bunun yanı sıra TEB resmi sitesinden, internet bankacılığından ya da TEB mobil bankacılıktan kampanya dahilinde konut kredisine başvuru yapabilir, finansman sağlayabilirsiniz.

TEB Konut Kredisi Örnek Hesaplama 100.000 TL!

Türk Ekonomi Bankası konut kredisi hizmetinden faydalanarak 120 ay vade ile 100.000 TL finansman sağlayan bir müşteri için örnek hesaplama:

  • Kullanılan kredi tutarı: 100.000 TL
  • Vade süresi: 120 ay
  • Kredi faiz oranı: % 1,10
  • Aylık taksit tutarı: 1.504,93 TL
  • Ekspertiz ücreti: 702,14 TL
  • İpotek tesis bedeli: 257,24 TL
  • Sigorta ücreti: 960 TL
  • Efektif yıllık faiz oranı/ yıllık maliyet oranı: % 14,4523

Kamu bankaları konut kredisi yapılandırma faiz indirimi hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.