Tavuk Dünyası Sahibi Kim? Tavuk Dünyası Halka Arz Ne Zaman?

Tavuk Dünyası Sahibi Kim? Tavuk Dünyası Halka Arz Ne Zaman?

12 Ekim 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

Halka açılmak için başvuru yapmış ve SPK’dan onay bekleyen şirketlerden biri de Tavuk Dünyası Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hepimizin ürünlerini severek tükettiği Tavuk Dünyası halka açılmayı bekliyor. Peki Tavuk Dünyası sahibi kim, halka arz ne zaman, ne zaman kuruldu, borsada işleme ne zaman başlar, bakalım…

Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Tavuk Dünyası Sahibi Kim? Tavuk Dünyası Kurucusu Kim?

Tavuk Dünyası kısa zamanda büyük bir başarıya imza atarak Türkiye’nin en sevilen restoranlarından biri olmayı başardı. Bununla birlikte yurt dışında da şubeler açtı ve başarısını taçlandırdı. 2011 yılında kurulan Tavuk Dünyası ortaklık yapısı; yüzde 79,73’lük dilim ” Global Restaurant Investments S.A.R.L.” yüzde 15,97’lik kısım ise Hakan Ceylan’a ait şeklindedir. Şirket halka arz olduğunda halka açıklık oranı yüzde 24,79 civarında olacaktır.

Tavuk Dünyası kurucusu Taylan Kaya’dır. Kaya, 2014 yılına kadar 80 şubeye ulaşmış ve 2015 yılında Tavuk Dünyası’nın yüzde 51 hissesini Mediterra’ya, kalan hisselerin satışını ise 2017 yılında, şube sayısı 125 iken gerçekleştirmiştir. Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu’dur.

Tavuk Dünyası Halka Arz Ne Zaman?

Tavuk Dünyası halka arz tarihi henüz belli değildir. Şirket taslak izahnamesi ile SPK’ya başvuru yapmış ve onay beklemektedir.

Tavuk Dünyası’nın halka arzına onay verildiğinde borsadaki kodu TVKDN olacaktır. Şirketin halka arz büyüklüğü henüz belli değil çünkü henüz hissenin satışa sunulacağı fiyat belirlenmemiştir. Şirketin halka arzında 18 milyon lotun satışa sunulması, talep olması halinde 3 milyon ek lot satışı planlanmaktadır.

TVKDN Ne Zaman İşleme Başlar?

Tavuk Dünyası halka arzına onay verildikten ve halka açıldıktan sonra 3 ila 5 gün iş günü arasında bir sürede işleme başlayabilir.

Tavuk Dünyası Hakkında!

“Tavuk Dünyası” markası, “herkese kaliteli, lezzetli, ulaşılabilir fiyatta bir yemeği; kendini iyi hissedebileceği mekanlarda sunmak” vizyonu ile yola çıkmıştır. Şirket 2011 yılında AR-GE ve markalaşma süreçlerini tamamlamış, Türkiye’de geliştirilen bir konsept ile ilk restoranını 2012 yılının Şubat ayında İstanbul’da açmıştır.

Türkiye’de “Fast Casual” restoran deneyiminin güçlü liderlerinden olan Şirket, 10 yıl içinde istikrarlı bir büyüme sağlamıştır.Türkiye’nin 52 ilinde, KKTC’ de ve yurt dışında toplamda 275 civarında restoranı bulunmaktadır. Tavuk Dünyası kısa süre içinde büyük bir başarıya imza atmıştır.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!