SMRTG: Smart BOR-1 Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Santrali Ön Lisansı Aldı

SMRTG: Smart BOR-1 Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Santrali Ön Lisansı Aldı

15 Eylül 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

SMRTG: Smart BOR-1 güneş enerjisine dayalı elektrik üretim santrali ön lisansı aldı… Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Şirketin bağlı ortaklığı Smart GES Üretim A.Ş. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan (EPDK) Niğde Bor bölgesinde kurmayı amaçladığı söz konusu 100 MWe (Bor-1) gücündeki güneş enerjisine dayalı elektrik üretim santrali için ön lisans alındığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

SMRTG: Smart BOR-1 Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Santrali Ön Lisansı Aldı

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ 08.04.2022 tarihli Özel Durum Açıklamasında da belirtildiği üzere, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 14.07.2021 tarih ve 31541 sayılı Resmî Gazete ‘de yayınlanan, güneş enerjisine dayalı yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine ilişkin BOR -1 (100 MWe) ihalesinde Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Smart GES Üretim A.Ş.’nin 37,5 Kuruş/kW saat bedel ile en iyi teklifi vererek yarışmayı kazanmış olduğu kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Şirketimiz bağlı ortaklığı Smart GES Üretim A.Ş. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulundan (EPDK) Niğde Bor bölgesinde kurmayı amaçladığı söz konusu 100 MWe (Bor-1) gücündeki güneş enerjisine dayalı elektrik üretim santrali için ön lisans almıştır.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla duyurulur. ”