Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu ve Seçenekleri

Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu ve Seçenekleri

23 Nisan 2020 2 Yazar: Emine Zaman

Şekerbank tarım ve hayvancılık alanında çok çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. Gerek yatırım kredisi gerekse işletme kredileri ile çiftçilere finansman imkanı sağlayan Şekerbank, uzun vade ve avantajlı koşullar sunmaktadır. Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu ve Seçenekleri yazımızda Şekerbank hayvancılık kredileri çeşitleri hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu ve Seçenekleri

Şekerbank hayvancılık yatırım kredileri kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık alanında hem süt hem de besicilik ile uğraşan, geçimini sağlayan çiftçilere, arıcılık, su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılığı, tavukçuluk yapan çiftçilere finansman imkanı sağlamaktadır. Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu Şekerbank şubelerinden ve internet bankacılığından yapılabilmektedir.

Şekerbank Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi

Damızlık süt sığırcılığı kredisi ve büyükbaş hayvan besiciliği kredisi kapsamında Şekerbank, çiftçinin üretim giderlerini karşılayabilmesi adına finansman imkanı sunmaktadır. Banka, süt hayvancılığı ve besi hayvancılığı yapan çiftçinin ya da tarımsal işletmelerin, barınak yapımı ve onarımı, yem depoları, slaj posa ve gübre çukurlarının yapımı, gerekli ekipman alımı vs. gibi giderlerin proforma fatura bedelinin yüzde 75’ine kadar finansman sağlamaktadır.

Şekerbank Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi ve Besicilik Kredisi

Şekerbank hayvancılık yatırım kredileri kapsamında küçükbaş süt hayvancılığı kredisi ve besicilik kredisi imkanı da sunmaktadır. Banka, küçükbaş besicilik yapacak olan müşterilerin hayvan alımı için sağlamak istediği kredi de maksimum 12 ay vade imkanı verebilmektedir. Kredi, barınak yapımı, tadilat vs. gibi yatırım giderleri için kullanılacak ise banka 60 ay vade ve yılda bir kez ödeme yapabilme imkanı sunmaktadır. Küçükbaş süt hayvancılığında ise, hayvan alımı, barınak yapımı, tadilat vb giderler için kullanılan kredilerde, 60 ay vade ve yılda bir ödeme fırsatı bulunmaktadır. Söz konusu kredi ürünü kapsamında hem besicilik hem de süt hayvancılığında giderin proforma fatura bedelinin yüzde 75’i kredi olarak verilebilmektedir.

Şekerbank Tavukçuluk Kredisi ve Kanatlı Hayvan Kredisi

Şekerbank tavukçuluk kredisi hizmeti de sunmaktadır. Bu kredi hizmeti kapsamında et tavukçuluğu, yumurta tavukçuluğu ve hindi yetiştiriciliği olmak üzere üç çeşit finansman sağlamaktadır. Şekerbank bu üç kategoride de çiftçilere, yatırımlarını büyütme, yeni tesis kurma ya da var olanı büyütme, modernize etme vb. gibi ihtiyaçları için finansman sağlamaktadır. Banka söz konusu kredi kapsamında uygun faiz ve vade hizmeti vermeye çalışmaktadır.

Şekerbank Su Ürünleri Kredisi

Şekerbank su ürünleri kredisi ile deniz balıkçılığı ve kültür balıkçılığı alanında faaliyette bulunan üreticilere hem işletme hem de yatırım ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile finansman imkanı sağlamaktadır. Bu alanda banka, su ürünleri avcılığı ile su ürünleri yetiştiriciliği alanlarına yönelik kredi imkanı sunmaktadır.

Şekerbank Arıcılık Kredisi

Şekerbank arıcılık kredisi dahilinde arıcılık ile uğraşan  tüzel kişilere, tarımsal işletmelere ve TAB üyesi arıcılara, arıcılık ile ilgili faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için finansman sağlamaktadır. Söz konusu kredi ürünü kapsamında 36 ay vade ve yılda bir ödeme imkanı bulunmaktadır. Şekerbank Hayvancılık Kredisi Başvurusu ve Seçenekleri haberi akabinde diğer tarım kredisi seçenekleri için de buraya göz atabilirsiniz.