SDTTR Kaç Lot Verir? SDTTR Ne Zaman İşlem Görmeye Başlar?

SDTTR Kaç Lot Verir? SDTTR Ne Zaman İşlem Görmeye Başlar?

25 Aralık 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri Anonim Şirketi halka arzı önümüzdeki hafta gerçekleşecek. SDTTR kodu ile borsada işlem görecek şirketin talep toplama tarihleri 28 – 29 Aralık (Çarşamba ve Perşembe) günleri olarak belirlenmiş durumda. SDTTR kaç lot verir, kaç lot düşer? SDTTR kaç lotu var? SDTTR hisse kaç liradan halka arz olacak, SDTTR hisse borsa işlem tarihi ne zaman vb. sorular başta olmak üzere SDTTR halka arzına dair detaylı bilgiler içeriğimiz derlenmiştir, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

SDTTR Hisse Halka Arz Detayları! SDTTR Hisse Fiyatı, Toplam Lot Sayısı

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri Anonim Şirketi halka arzında toplam 12 milyon 250 bin lot SDTTR hisse halka arz edilecek. 32 TL sabit fiyattan satılacak SDTTR hissenin iskontosuz fiyatı 40,78 TL olarak belirlenmiş. Dolayısıyla halka arz edilecek 32 TL fiyatın yüzde 22 seviyesinde iskontolu olduğunu belirtmekte yarar var.

SDTTR Eşit Mi Oransal Mı? SDTTR Hisse Kaç Lot Düşer?

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri Anonim Şirketi halka arzı oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Bununla birlikte, halka arzda bireysel yatırımcıya ayrılan lotlar eşit dağıtım yöntemi ile dağıtılacak. SDTTR halka arzında yatırımcılara ayrılan lot miktarları şu şekilde:

  • Yüzde 49 – Bireysel Yatırımcıya eşit dağıtım
  • Yüzde 40 – Yurt içi Kurumsal Yatırımcıya Ayrılan Pay
  • Yüzde 10 – Yurt dışı Kurumsal Yatırımcıya Ayrılan Pay
  • Yüzde 1 – Şirket Çalışanlarına Ayrılan Pay

Yakın zamanda gerçekleştirilen diğer halka arzlar dikkate alındığında, SDTRR halka arzında bireysel yatırımcıya 5 – 11 lot arasında pay düşmesi beklenmektedir. Bu da takribi 160 – 352 TL’lik hisseye tekabül etmektedir.

SDTTR Dağıtım Sonucu Ne Zaman Açıklanır? SDTTR Hisse Borsada Ne Zaman İşlem Görmeye Başlayacak?

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri Anonim Şirketi halka arzının sonuçlarının 30 Aralık Cuma günü açıklanması beklenmektedir. SDTTR hisse işlem tarihi henüz resmi olarak açıklanmamıştır. Bununla birlikte SDTTR’nin Borsa İstanbul’da 2 Ocak 2023 Pazartesi günü ile başlayan haftada işlem görmeye başlaması bekleniyor.