San Marino Bankaları San Marino’da Türk Bankası Var Mı?

San Marino Bankaları San Marino’da Türk Bankası Var Mı?

5 Nisan 2020 0 Yazar: Emine Zaman

San Marino Avrupa’nın ve dünyanın en küçük yüz ölçümüne sahip ülkelerinden birisidir. İtalya’nın kuzeyinde, Orta Avrupa’da yer alan San Marino yaklaşık 35 bin kişilik nüfusa sahiptir. 61,2 kilometrekarelik toprağa sahip olan San Marino, ekonomik olarak refah bir devlettir. San Marino’da kişi başına düşen gelir yaklaşık 45 bin dolardır. San Marino’nun gelirlerinin önemli bir kısmı bankacılık sektöründen gelmektedir. San Marino bankaları hakkında yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

San Marino bankacılık sisteminde faaliyet gösteren bankalar arasında yerel bankalar bulunduğu gibi, uluslararası bankaların San Marino şubeleri de yer almaktadır. San Marino bankaları klasik bankacılık hizmetinin yanı sıra, off shore bankacılık hizmeti de sağlamaktadır. San Marino bankaları kıyı bankacılığı ile dünyadaki pek çok zenginin hesaplarının bulunduğu bir ülkedir. Bu durum San Marino ekonomisine önemli girdiler sağlamaktadır.

San Marino Bankaları ve Swift Kodları

San Marino bankacılık sektörünün en üstündeki kurum olarak San Marino Merkez Bankası ifade edilebilir. San Marino Merkez Bankası tam adı ile The Central Bank of the Republic of San Marino şeklindedir. San Marino Merkez Bankası kısaltması CBSM olarak kullanılmaktadır. İtalyancada San Marino Merkez Bankası Banca Centrale della Repubblica di San Marino olarak ifade edilir. San Marino’da faaliyet gösteren bankaların listesi aşağıdaki gibidir.

  • Asset Banca Swift Kodu ASTTSMS1
  • Banca Agricola Commerciale Istituto Bancario Sammarinese
  • Banca Commerciale Sammarinese Swift Kodu COERSMS1
  • Banca del Titano / San Marino International Bank / Banca Impresa Swift Kodu BTITSMS1
  • Banca di San Marino Swift Kodu MAOISMS1
  • Banca Partner Swift Kodu PANNSMS1
  • Banca Sammarinese di Investimento Swift Kodu BSDISMSD
  • Cassa di Risparmio della Repubblica di San Marino Swift Kodu CSSMSMSM
  • Euro Commercial Bank Swift Kodu EUCDSMSM

San Marino’da Türk Bankası Var Mı?

Güncel olarak San Marino’da Türk Bankası bulunmamaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de de herhangi bir San Marino merkezli banka faaliyet göstermemektedir. San Marino Bankaları San Marino’da Türk Bankası Var Mı haberi akabinde; San Marino para birimi ile ilgili olarak detaylı bilgi edinmek için de buraya göz atabilirsiniz.