Ray Sigorta Kimin? Ray Sigorta Poliçe Sorgulama!

Ray Sigorta Kimin? Ray Sigorta Poliçe Sorgulama!

11 Aralık 2019 0 Yazar: Suat Bulut

Ray Sigorta kamu kuruluşu olarak; ulusal taşımacılık şirketlerinin girişimleri ile 1958 yılında kurulmuştur. Akabinde şirket özelleştirme ve halka arz gibi süreçler yaşamıştır. Hali hazırda sigortacılık hizmeti veren Ray Sigorta hakkında haberimiz detayında şu sorulara cevap bulabilirsiniz. Ray Sigorta kimin? Ray Sigorta ortaklık yapısı nasıl? Ray Sigorta poliçe sorgulama nasıl yapılır? Ray Sigorta iletişim kanalları neler? Ray Sigorta İletişim Telefon No! Ray Sigorta hisse senedi RAYSG hisse grafik! Ray Sigorta Trafik Sigortası ve Ray Sigorta Acenteleri!

Ray Sigorta Kimin? Ray Sigorta Ortaklık Yapısı!

1958 yılında kamu kuruluşu olarak hizmetlerine başlayan Ray Sigorta 1992 yılına kadar bu şekilde yoluna devam etmiştir. Kurum 1992’de özelleştirme kapsamında Doğan Holding tarafından satın alınmıştır. Akabinde hisselerinin bir kısmı halka arz olunmuştur. 2007 yılında “Ray Sigorta satıldı” haberleri gündemi meşgul etmiş; şirketin yüzde 74’lük hissesini VIG’ın aldığı kamuoyu ile paylaşılmıştır. Ray Sigorta ortaklık yapısı güncel hali ile şu şekildedir.

  • ATBIH GmbH – yüzde 81,59
  • VIENNA INSURANCE GROUP (VIG) – yüzde 12,67
  • LVP HOLDING GmbH – yüzde 0,7
  • Halka arz – yüzde 5,04

Borsadaki tüm şirketler, BIST şirketler listesi için buraya göz atabilirsiniz.

Ray Sigorta Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ray Sigorta resmi internet sitesinde online hizmetler sekmesi bulunmaktadır. Ray Sigorta online hizmetler sekmesi alında yer alan bilgiler doldurularak kolayca Ray Sigorta poliçe sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

Ray Sigorta İletişim Telefon Numarası Nedir?

Ray Sigorta iletişim telefon numarası 444 4 729 Ray İletişim Merkezi ve 0212 363 26 00’dır. Ray Sigorta diğer iletişim kanalları aşağıdaki gibidir.

  • Ray Sigorta Genel Müdürlük Genel Müdürlük Adres: Haydar Aliyev Cad. No:28 Tarabya 34457 Sarıyer/ İstanbul
  • Ray Sigorta Telefon: +(90) 212 363 25 00
  • Ray Sigorta Faks: +(90) 212 299 48 49

Ray Sigorta Hisse Senedi RAYSG Grafik!

Ray Sigorta’nın yüzde 5,04’lük hissesi BIST’te işlem görmektedir. RAYSG kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören RAYSG grafiği son yıllarda yukarı yönlü seyretmektedir. 2016 yılında 0,50 lira seviyesinden işlem gören RAYSG aradan geçen 4 yıllık zaman diliminde 3 lira seviyesinin üzerine çıkmıştır. RAYSG hisseleri hali hazırda 3,25 lira düzeyinden işlem görmektedir.

Ray Sigorta Trafik Sigortası ve Ray Sigorta Acenteleri!

Ray Sigorta trafik sigortası başta olmak üzere pek çok sigorta çeşidinde tercih edilen köklü ve sermaye yapısı güçlü bir firmadır. Ray Sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilen trafik sigortası ve diğer sigorta çeşitlerinde Ray Sigorta müşterilerine güven sağlamaktadır. Ray Sigorta’nın Türkiye genelinde yüzlerce acentesi bulunmaktadır