QNB Finansbank Erasmus Master Kredisi Veriyor!

QNB Finansbank Erasmus Master Kredisi Veriyor!

12 Mayıs 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Ülkemiz bankacılık sektörü aktörlerinden QNB Finansbank müşteri taleplerine yönelik ürünler sunmaya devam ediyor. Geniş yelpazeli kredi ürünleri bulunan banka Merkez Bankası’nın faiz indiriminden sonra ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmişti. Öğrencilere yönelik finansman ürünleri de hazırlayan QNB Finansbank Erasmus – Master kredisi veriyor. Üniversitesinden kabul almış, yüksek lisansını yurt dışında yapacak olan öğrenciler söz konusu likidite ürününden faydalanabilirler.

QNB Finansbank Erasmus – Master Kredisi Veriyor!

QNB Finansbank Erasmus- Master kredisi dahilinde yüksek lisans eğitimine Avrupa’da devam edecek olan, üniversitesinden onay almış öğrenciler başvurabilmektedir. Avrupa’daki anlaşmalı üniversitelerde yüksek eğitimi almak gerekmektedir. QNB Finansbank yurtdışında yapılacak olan 1 yıllık yüksek lisans programı için maksimum 79.000 TL; 2 yıllık yüksek lisans programları için ise maksimum 118.000 TL finansman sağlamaktadır. Eğitimine Avrupa’da devam etmek isteyenler için müthiş bir fırsat olan Erasmus- Master kredisi geri ödemeleri de öğrenciyi sıkmayacak şekilde ayarlanmıştır. Kredi geri ödemeleri yüksek lisans eğitimi bittikten en az bir yıl sonra başlamaktadır. Bu bakımdan banka öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

QNB Finansbank söz konusu öğrenci kredisi kapsamında teminat istemeden finansman sağlamaktadır. Henüz birikim yapma aşamasına geçememiş olan öğrenciler için teminatsız kredi, ürünün en avantajlı özelliklerinden biridir. Kredi kapsamında uygulanan faiz oranları yine avantajlı bir şekilde ayarlanmaya çalışılmıştır. Kredi faiz oranları, müşteriye başvuru esnasında belirtilmektedir. Ayrıca kredi faiz oranları müşteri özelinde farklılık gösterebilmektedir. Bahse konu yüksek lisans kredisi kapsamında kredi tahsis bedeli tahsil edilmemektedir. Bunun yanı sıra geri ödeme planları üniversite eğitimi bittikten en az bir yıl sonra ödeme yapılacak şekilde düzenlenmektedir. QNB Finansbank Erasmus- yüksek lisans kredisi Avrupa Parlamentosu ve Konseyi ile Erasmus- Master Programme sayesinde mümkün kılınmıştır. Size uygun ihtiyaç kredisi için buraya göz atabilirsiniz.

QNB Finansbank Erasmus kredi ürünü kapsamında başvuru yapan öğrencinin finansman saylayabilmesi için master yapacağı ülkede 3 aydan fazla süredir ikamet etmiyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra finansman sağlamak isteyen öğrencinin okuldan kabul aldığını gerekli dökümanlar ile belgelemesi gerekmektedir.