Pttcell TL Yükleme Pttcell Lira Yükleme Nasıl Yapılır?

Pttcell TL Yükleme Pttcell Lira Yükleme Nasıl Yapılır?

14 Ocak 2020 3 Yazar: Emine Zaman

Faturasız Pttcell hattı kullananların en sık sorduğu sorular; Pttcell’e nasıl TL yükleyebilirim ya da Pttcell’e nereden TL yüklenir… Çünkü Pttcell kullananların yakinen meşgul oldukları bir sorun bu; kontör yükleme! Pttcell haricindeki hemen her şebekenin TL yüklemeleri pek çok yerden gerçekleştirilebilirken, Pttcell bu konuda baya eksik kalıyor. Pttcell kontör yükleme nereden yapılır ve nasıl yapılır sorularına cevap arıyorsanız, haberimizin detayında bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Pttcell lira yükleme işlemleri Pttmatiklerden ya da tüm PTT şubelerinden yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Ptt internet sitesinden de kolaylıkla telefonunuza TL yüklemesi yapabilirsiniz. Ptt şubelerinde kontör yüklemek zaten çok kolay, bankodaki görevli istediğiniz miktarda TL’yi telefonunuza yüklemektedir. Diyelim ki hafta sonu ya da akşam saatleri ve Ptt şubeleri doğal olarak kapalı. Bu durumda ise iki seçenek kalıyor. Birincisi Pttmatiklerden, yani PTT ATM’lerinden TL yüklemek, diğeri ise Ptt resmi internet adresine girerek yükleme yapmak.

Pttcell TL Yükleme Nereden Yapılır?

1- Ptt şubelerinden Pttcell’e lira yüklenebilmektedir. 2020 PTT çalışma saatleri, PTT öğle arası ve PTT Cumartesi çalışma saatleri için de buraya göz atabilirsiniz.

2- Pttmatiklerden: Pttmatiklerde telefonunuza TL yüklemek için gereken ekran bulunmaktadır. Buradan kontör yükleyebilirsiniz. Pttmatiklerden telefonunuza yükleyebileceğiniz minimum tutar 25 TL’dir. Bunun için Pttcell hattınıza kontör yükleyeceğiniz ATM’nin para yatırma haznesi olması gerektiğini unutmamalısınız. PTT ATM’lerinden kontör yükleme işlemi birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. PTTMatik kontör yükleme işlemleri için PTT ATM’sinden kartsız şekilde “giriş” tuşuna basıldıktan sonra fatura ödeme, TL yükleme, PTTcell seçenekleri tercihleri yapıldıktan sonra TC Kimlik No bilgisi doğru şekilde doldurulmalıdır. Abone No kısmına lira yüklenecek hat numarası girilmelidir. Yatırılacak para tutarı seçilmelidir (minimum 25 TL). Açılan para yatırma haznesine yatırılacak para girilmelidir.

3- Ptt resmi internet adresinden telefonunuza TL yüklemesi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Ptt resmi internet sitesinden Pttcell’e TL yükleme sayfasına girmek, yüklemek istediğiniz TL miktarını seçmek, kredi kartı bilgilerini doldurmak, güvenlik şifresini girmek ve onay verildi ise; 3D secure (güvenli alışveriş şifresi) şifresini girerek işlemi tamamlamaktır.

Pttcell’e internet üzerinden kontör yükleyebilmek için, kullandığınız kredi kartının bankasından 3D Secure şifresinin alınmış olması gerekmektedir. İnternet üzerinden Pttcell hattınıza yükleyebileceğiniz minimum miktar 20 TL’dir. Azami meblağ ise 100 TL’dir.

Pttcell Hangi Altyapıyı Kullanmaktadır?

Pttcell Türk Telekom alt yapısını kullanmaktadır. Çekim gücü konusunda pek sorun çıkarmamaktadır. Pek çok alanda sorunsuz iletişim sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte Türk Telekom PTTcell kontör yükleme işlemlerinde bir seçenek değildir, Türk Telekom bayiileri PTTcell faturasız kontör yükleme işlemi yapamaz. Aynı şekilde PTT Vodafone TL yükleme ve Turkcell de bu işlemi yapamamaktadır.

Fatura Ödeme Merkezlerinden Pttcell Kontör Yükleme Olur Mu?

Bu sorunun cevabını öncelikle tek kelime ile verelim: HAYIR. Pttcell’e lira yükleme işlemi yalnızca yukarıda yazdığımız yollardan yapılabilmektedir. Parça kontör yükleyen yerler, marketler ya da fatura ödeme merkezlerinden Pttcell’e kontör yüklenememektedir. Bazı fatura ödeme merkezleri, PTT faturalarını ve PTTcell faturalı hat faturalarını ödedikleri için, Pttcell’e kontör yükleyebildiklerini zannetmekte ve bu şekilde sizi yönlendirebilmektelerdir. Lakin onlara inanmanız ve uğraşmanız vakit kaybına ve strese sebep olmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Bunun yerine ATM’den PTTcell’e lira yükleme işlemini yapmak gerekir. PTT ATM limitleri için de buraya göz atabilirsiniz.

Pttcell pek çok alanda güzel hizmet vermesine rağmen TL yükleme konusunda ne yazık ki kullanıcılarının isteklerine tam olarak yanıt verememektedir. Pttcell kullanıyorsanız ve aynı zamanda da kredi kartı kullanmıyorsanız, hattınıza TL yüklemek için bu yollardan birini takip etmelisiniz. PTTcell şikayetleri, PTTcell kontör yükleme sorunları, PTTcell yorumları haberimiz altında diğer okurlarımızın da yararlanması ve sorununuza cevap bulmak adına yapılabilir.