PTT Çalışma Saatleri Corona Nedeniyle Değişti Mi?

PTT Çalışma Saatleri Corona Nedeniyle Değişti Mi?

23 Ağustos 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Covid-19 salgınına rağmen PTT tüm şubeleri ile aktif bir şekilde hizmet vermektedir. PTT şubeleri kargodan fatura tahsilatına, havaleden Western Union işlemlerine kadar pek çok alanda aktif rol almaktadır. PTT çalışma günleri ve saatleri bazı bölgelere göre değişmekle birlikte genel bir işleyiş yapısı ve saatleri bulunmaktadır. PTT Çalışma Saatleri Corona nedeniyle değişti mi, PTT öğle arası çalışma saatleri korona boyunca nasıl, içeriğimizde detaylandırılmıştır.

PTT Çalışma Saatleri Corona Nedeniyle Değişti Mi?

Pandemi nedeniyle de çalışma saatlerinde genel bir değişiklik olmamış, ancak PTT’den yapılan duyuruda bu konuda il müdürlüklerinin yetkilendirildiği deklare edilmiştir (ilgili duyuru haberimizin en sonundaki linkten PTT resmi sitesi üzerinden okunabilir). PTT hafta içi 08.30- 12.30 ile 13.30- 17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. 12.30 ile 13.30 saatleri arasında PTT öğle arası molasıdır ve hizmet vermemektedir. PTT kart, kredi, ATM, banka ve PTTCell içeriklerine buradan göz atabilirsiniz.

PTT Çalışma Saatleri Corona Öğle Arası 2020! PTT Cumartesi Açık Mı?

PTT resmi tatiller ve hafta sonu hariç olmakla birlikte hafta içi her gün hizmet vermektedir. PTT’nin bazı şubeleri, özellikle merkez şubeler, cumartesi günleri de hizmet verebilmektedirler.

PTT Cumartesi Çalışma Saatleri 2020! PTT Çalışma Saatleri Pazar 2020!

PTT pazar günleri çalışmamaktadır. PTT çalışma saatleri cumartesi ise bölgeye göre farklılık göstermektedir. PTT merkez şubeleri cumartesi günleri de hizmet vermektedir. Genellikle ilçelerdeki PTT şubeleri Pazar olduğu gibi cumartesi günleri de kapalıdır. PTT cumartesi açılan şubelerden bazıları 10.00 ile 16.00 saatleri arasında hizmet verirken bazıları ise sabah 8.30 ile 13.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

PTT Çalışma Saatleri Corona Nedeniyle Değişti Mi: PTT Kargo Çalışma Saatleri 2020!

PTT kargo da PTT mesai saatleri dahilinde hizmet vermektedir. PTT kargo cumartesi çalışma saatleri yine PTT’nin açık olduğu saat diliminde hizmet vermektedir. Yani cumartesi günü de PTT’den kargo gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Genel Müdürlük Çalışma Saatleri 2020! PTT Şube Çalışma Saatleri 2020!

PTT genel müdürlük hafta içi ve resmi tatil olmayan günlerde 08.30- 12.30 ile 13.30- 17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. PTT şubeleri de genel müdürlük mesai saatleri ile aynıdır. Tek fark bazı merkez şubeler cumartesi günleri de belirlenen saatler arasında hizmet vermektedir. Bu saatler il bazında farklılık göstermektedir.

PTT Çalışma Saatleri Corona Nedeniyle Değişti Mi: PTT Kaçta Açılıyor 2020? PTT Kaçta Kapanıyor 2020?

PTT çalışma günleri dahilinde 08.30 saatinde hizmet vermeye başlamaktadır. PTT kapanış saati 17.30’dur. PTT öğle arası 12.30 ile 13.30 arasındadır. PTTCell kontör yükleme, PTTmatik kontör yükleme gibi konular için buraya göz atabilirsiniz.

PTT Resmi Tatillerde Açık Mı 2020? PTT Hafta Sonu Çalışır Mı 2020?

PTT resmi tatillerde hizmet vermemektedir. PTT hafta sonu pazar günü kapalıdır. Cumartesi ise belirli saatlerde hizmet vermektedir. Cumartesi günleri PTT şubelerinin hizmet verme süresi PTT il müdürlükleri tarafından düzenlenebilmektedir.

Kaynak: https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Iletisim/SSSCoronaVirus.aspx