PSDTC: Pergamon Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketi!

PSDTC: Pergamon Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketi!

19 Ocak 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Pergamon Status Dış Ticaret Anonim Şirketi hisseleri PSDTC hakkında Borsa İstanbul tarafından Pergamon Status’tan açıklama istenildiği belirtildi. Bunun üzerine Pergamon Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a açıklama yaparak kamuya açıklanmamış özel bir durumun olmadığını deklare etti. Pergamon hissesi PSDTC’nin performansının nasıl olduğunu içeriğimiz devamında okuyabilir ve borsa hizmetler sektörü şirketleri ve hisseleri için de buraya göz atabilirsiniz.

Pergamon Hissesi PSDTC Ne Durumda?

Pergamon hissesi PSDTC’nin son 5 yıllık grafiği incelendiğinde; 2016 yılı başında 3 lira civarında işlem gören hissenin pey der pey yükseliş kaydederek 2020 yılı Temmuz Ayında 10 lira seviyesinin üzerine çıktığı görülmektedir. 2020 yılının ikinci yarısından itibaren yükselişini hızlandıran PSDTC 2020 yılını 19,71 liradan kapatmıştır.

2021 yılına hızlı giren PSDTC kısa sürede yüzde 100’ü aşkın seviyede prim yapmıştır. 40 liranın üzerine kadar tırmanan hissedeki fiyat ve miktar hareketi dikkat çekici seviyeye ulaşmıştır. 19 Ocak 2021 Salı günü itibari ile PSDTC 41,14 lira seviyesinden işlem görmektedir. PSDTC’nin son 52 haftalık verileri incelendiğinde; hissenin işlem gördüğü en düşük seviyenin 5,80 lira ve en yüksek seviyenin de günümüz itibari ile ulaştığı 41,14 lira olarak kayıtlara geçtiği görülmektedir.

Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş. hisselerinin 2021 yılında sergileyeceği performans ve çizeceği grafik piyasa paydaşları ve yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilmeye devam edilmektedir. Borsa hizmetler sektörü şirketleri ve hisseleri için de buraya göz atabilirsiniz.