PERKOTEK X RAY CİHAZI

PERKOTEK X RAY CİHAZI

17 Ocak 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

perkotek-x-ray-cihazi

X ray cihazları günümüzde güvelik amaçlı kullanılıp kullanım alanları çok geniştir. İş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, limanlarda, havalimanlarında, askeri tesislerde, kamu kurum ve kuruluşlarında plazalarda kargo ve posta aktarım merkezlerinde gümrük ve sınır kapılarında kısacası güvenlik önlemlerinin üst düzey olduğu alanlarda kullanılmaktadır.

X ray cihazı içinden geçen çanta, bavul, kargo, mektup ve malzemeye zarar vermeden içeriği hakkında bilgi vermekte olup ayrıca üzerinde bulunan yazılım resim kalitesi ile net bir görüntü sağlar. İçerisinden geçen maddelerin tespitini daha kısa sürede daha sağlıklı bir şekilde yapabilir. İçinden geçen malzemenin organik inorganik olduğunu tespit edebilen ve düşük radyasyon salınımı sayesinde zararsız olan x ray cihazları zaman, enerji ve mali tasarruf sağlamaktadır. Firmaların x ray cihazı fiyatları araştırırken en çok dikkat ettikleri özellikler çoğu firma için olmazsa olmaz özelliklerden biride organik ve inorganik özelliğidir. X ray cihazlarının kullanıldığı yüksek güvenlik önlemleri alınan girişlerde tehlikeli maddenin katı ve sıvı diye ilk ayrımı hayati önem taşımaktadır. Ürünün ne olduğunu güvenlik görevlisinin çözmesi ve hakkında bilgi sahibi olması için katı sıvı ayrımının olması büyük öneme sahiptir.

X Ray Cihazlarının Çalışma Prensibi Nasıldır?

X ray cihazının en büyük özelliği elektrik aracılığı ile x ışını üretebilmesidir. X ray içinde bulunan Işın jeneratörü harici bir enerji kaynağına ihtiyaç duyar Bu enerji kaynağı elektrik kullanarak çok sıcak ve yoğun bir enerji üretir o sıcaklığı jeneratör yağ soğutma ile absorbe eder x ray cihazının içerisinde bulunan jeneratörün çok yüksek bir ışın oluşturarak kanallar aracılığıyla ürünü koyduğumuz tünelin içerisine ince bir hat üzerine yoğun bir ışık gönderir tünel içerisindeki ürünlerin bantta hareket ederek foto diyot kartlarının üzerine bir gölge düşer kartlarda oluşan sinyaller kartların üzerinde bulunan çipler tarafından işlenir ve yazılım aracılığıyla üzerine düşen gölge yoğunluğuna bağlı olaraktan gerçek zamanlı görüntüye dönüştürülür düşen gölgenin yoğunluğuna bağlı olaraktan maddenin organik ya da inorganik olduğu tespit edilir maddelerin atom ağırlıkları çok yüksekse koyu mavi renk olarak gösterilir fakat maddelerin atom ağırlıkları düşükse turuncu renk olarak gösterilir.

X ray cihazı her daim x ışını üretmez. Malzemeyi x ray cihazına koyduğumuz zaman bant çalışmaya başlar ve tünel içerisinde bulunan fotosel bantta malzeme olduğunu algıladıktan sonra bağlı bulunduğu karta geçiş olduğuna dair bilgi verir. Kart bilgisayara veri göndererek yazılımın ve diğer kartları aktif hale getirir. Ayrıca jeneratörün x ışını açması için emir gönderir ve ana kart emri yazılıma iletir. Böylece yazılım foto diyotlara bağlı olan kartları ve foto diyotları dinlemeye başlar ve gelen görüntüyü dilim dilim tarayarak yazılım aracılığı ile bunları birleştirir ve tek bir parça olarak resim şekline getirir.
Geçiş yapılan ürünler bilgisayarın üzerinde bulanan hard diske kayıt edilir ve istediğiniz zaman geriye yönelik geçiş yapan malzemelerin kontrolü sağlanabilir. Hard diskte yer kalmaması gibi bir durumda yazılım size uyarı vererek gereksiz yâda eski geçişlerin silinmesi isteyebilir. Ayrıca otomatik ayarların yapılması sureti ile yazılım 6 ay yâda 3 ay önceki geçişleri kendisi otomatik olarak silip yeni geçiş yapılması durumunda otomatik olarak yer açacaktır.

Kaliteli Bir Bariyer Sistemi ile Düzeni Sağlayın

Modern hayat, özellikle şehir hayatı için inanılmaz büyük avantajlar sunmuş olsa da, bazı alanlarda yaşanan kaos ortamı ve yoğun stres, insanların hayatlarını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Şehir hayatının olumsuzlukları listesi oluşturmak isteyen bir kimse, büyük bir ihtimalle listenin başına trafik sorununu ekler. Bunun en büyük nedeni, araç trafiğinin şehir hayatının her alanında etkili olması, yoğun park sorununun, yayaların hayatlarını dahi olumsuz etkilemesi gibi durumlardır. Ancak modern hayatın bu olumsuz koşullarına çözüm yine modern hayatın içinden gelmektedir. Otopark bariyeri gerek araç trafiğini düzene sokması, gerek park sorunlarını ortadan kaldırması, gerekse de güvenlik konusunda sunmuş olduğu alternatifler sayesinde, trafik sorunları konusunda en etkili çözümlerden birisidir.

Lokal kullanım alanına olan uygunluğunun yanında, esnek kurulum yapısı sayesinde, online olarak ta programlanabilen ve bu sayede hem uzaktan kullanım konusunda hem de ogs gibi sistemlere olan yatkınlığı sayesinde, Otopark bariyer başta büyük ve geniş konut sayısına sahip siteler olmak üzere, alışveriş merkezlerinin park alanları, fabrika giriş çıkışları ya da otoyollar üzerinde kullanım için son derece uygundur. Bu sistemlerin kamera sistemleri ile ortak bir alan üzerinden kullanımı sayesinde, başta ziyaretçi takipleri olmak üzere, araç giriş ve çıkışlarının düzenli tutulması, net sayının belirlenmesi gibi avantajları güvenlik konusunda da son derece etkili çözümler sunmaktadır.

Bu avantajlarının yanında, park sorununu, araç giriş çıkış işlemlerinin düzene koyulması sayesinde çözmesi ve sürücüler açısından zaman kazandırması da toplum hayatının düzene girmesi için oldukça faydalıdır. Otopark bariyeri alanında sağlanan büyük gelişmeler sayesinde, montaj işlemleri oldukça kolay yapılabilmekte ve bu sistemlerin kullanıldığı alanlarda yaşanılan değişimlere göre de yeni ayarlamalar kolayca yapılabilmektedir. Modern hayatın keyfini çıkarabilmek için, modern hayatın sunmuş olduğu çözümlerden yararlanmak oldukça faydalı olacaktır.

Bu sistemlerin en büyük avantajları güvenliktir. Kontrollü geçişin güvenli ve seri halde yapılabilmesi için son derece gerekli olan akordiyon bariyer gelişen teknoloji ile daha da güvenli hale getirilmiştir