Özel Sektör Çalışanlarına Halkbank Masrafsız Tüketici Kredisi

Özel Sektör Çalışanlarına Halkbank Masrafsız Tüketici Kredisi

13 Mart 2017 0 Yazar: Emine Zaman

Halkbank her kesimden müşterilerine finansman sağlamaya devam ediyor. Özel sektör çalışanlarına yönelik sunduğu tüketici kredisi ürünü dahilinde müşterilerine hem uygun oranlı hem de masrafsız finansman sağlıyor. Halkbank “Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi” hizmeti ile müşterilerinin ihtiyaç duyduğu anda yanlarında oluyor. Halkbank masrafsız tüketici kredisi hakkında yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Halkbank ihtiyaç kredisi kapsamında aylık yüzde 1,13 faiz oranı ile likidite sağlıyor. Masrafsız tüketici kredisi kullanmak isteyen müşteri ise aylık yüzde 1,19 faiz oranından yararlanmaktadır. Halkbank tüketici kredisi dahilinde azami vade 48 ay olarak belirlenmiştir. 48 aya varan vadelerde müşteri özelinde ödeme planları oluşturulabilmektedir. Banka bahse konu kredi kapsamında müşteriden kredi tahsis bedeli talep etmektedir. Dosya masrafı da denilen kredi tahsis komisyonu kullanılan kredi meblağının yüzde 0,5’i kadardır.

Halkbank Masrafsız Tüketici Kredisi 10.000 TL Örnek Hesaplama

Halk Bankası özel sektör çalışanına ihtiyaç kredisi uyarınca müşterinin hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. Hayat sigortası poliçe primi müşteri özelliklerine (yaş, cinsiyet, vs.) göre farklılık arz etmektedir. Tüketici kredisi kapsamında belirtilen faiz oranları müşterinin bankadan kredili mevduat hesabı açtırması ve hayat sigortası yaptırması durumunda geçerlidir. Kredili mevduat hesabının tutarın en az 1 kredi taksiti kadar olmak zorundadır.

Halk Bankası tüketici kredisi uyarınca uygun faiz oranlı kredi seçeneğinden faydalanarak 10 bin TL likidite sağlamak isteyen müşteri aylık yüzde 1,13 faiz oranından yararlanacaktır. 48 ay vade ile kullanılan kredinin aylık taksitleri 284,80 TL civarında olacaktır. Banka 50 TL kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. Masrafsız kredi seçeneğinden faydalanarak 10 bin TL finansman sağlayan müşteri ise aylık yüzde 1,19 faiz oranından yararlanacaktır. Yine 48 ay vadelendirme tercih eden müşteri aylık 289,25 TL kadar kredi taksitleri ödeyecektir. Müşteriden dosya masrafı talep edilmeyecektir.

Uygun faizli kredi veya masrafsız ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak isteyen müşteriler Halkbank şubelerine uğrayabilirler. Diğer tüketici kredisi seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.