Önemli Hisse Haberleri 13 Kasım!

Önemli Hisse Haberleri 13 Kasım!

13 Kasım 2023 0 Yazar: Suat Bulut

MIATK BINHO KLRHO LRSHO AGROT EKOS ENKAI TDGYO HKTM TARKM ve benzeri gibi önemli hisse haberleri 13 Kasım itibarı ile yapılan açıklamalar ışığında içeriğimizde derlenmiştir. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Önemli Hisse Haberleri 13 Kasım 2023!

MIATK- SPK, Mia Teknoloji’nin 456 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu kabul etti Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Mia Teknoloji’nin (#MIATK)  bedelsiz sermaye artırımı başvurusuna onay verdi.

#BINHO- SPK; BinBin, Altay Enerji, Q Charge, GO Sharing ve Algoritma gibi sektörlerde öncü konumda olan yenilikçi şirketleri bünyesinde barındıran Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden 1000 Yatırımlar Holding A.Ş’nin halka arzına onay verdi. Şirket BINHO kodu ile işleme başlayacak.

KLRHO/ LRSHO- (VBTS) kapsamında, Kiler Holding (#KLRHO.E) ve Loras Holding (#LRSHO.E) payları 13/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

#AGROT- SPK, Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arzına onay verdi. AGROT kodu ile işleme başlayacak olan şirketin halka arz tarihi 15- 16- 17 Kasım olarak açıklandı.

#EKOS- SPK, EkosTeknoloji ve Elektrik A.Ş. halka arzına onay verdi. EKOS kodu ile işleme başlayacak olan şirketin halka arzı 15- 16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

#ENKAI – Mehmet Sinan Tara tarafından 31,98 – 32,60 TL fiyat aralığından 400.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,59’a yükseldi.

#TDGYO – İstanbul Eyüpsultan’da 815 m2’lik arsa üzerinde oluşturulacak projenin geliştirilmesi amacıyla Araz Havacılık Petrokimya ile Arsa Payı Karşılığı İnşaat Yapımı Sözleşmesi imzalanmasına karar verildiği açıklandı.

#HKTM – Şirket tarafından Manisa OSB’de yeni üretim tesisi yatırımı yapılması için başvuruda bulunulduğu açıklandı.

#TARKM – Halka arzdan elde edilen fonun 14,7 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 72,8 milyon TL’sinin kısa vadeli borç kapamada kullanıldığı açıklandı.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!