Oncosem Kimin ve Ne İş Yapar? ONCSM Hisse!

Oncosem Kimin ve Ne İş Yapar? ONCSM Hisse!

30 Ocak 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

Oncosem Onkolojik Sistemler kanser tedavilerinde kullanılan ekipmanların üretiminde önemli bir rol oynayan Ankara merkezli bir şirkettir. Geçtiğimiz günlerde halka arz edilen ve yatırımcının büyük ilgisi ile karşılaşan Oncosem kimin, ne iş yapar, ne zaman kuruldu, ONCSM hisse ve benzeri gibi konular hakkında ayrıntılı bilgiyi içeriğin devamında bulabilirsiniz. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Oncosem Kimin?

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş paylarının yüzde 60’lık kısmı Erol Çelik’e aittir. Halka açıklık oranı ise yaklaşık yüzde 25’tir. Yeni halka arz olan şirket payları 5.950.000 adettir.

Oncosem Ne İş Yapar? ONCSM Ne Zaman Kurudu?

2008 yılında Ankara’da kurulmuş olan şirket kanser tedavilerinde kullanılan ekipman ve tıbbi cihazların üretiminde lider markalardan biridir. 302u aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmekte olan Oncosem, Diagnostik testlerin ve koruyucu ekipmanların üretiminde faaliyet göstermektedir.

Oncosem halka arzı 2023 yılının ilk halka arzı. Oncosem Onkolojik Sistemler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çelik gong töreninde yaptığı konuşmada, ülkemizde kemoterapi tedavisi gören her iki hastadan birinin Oncosem’in ürettiği cihazlarla yapıldığını aktardı. Çelik, üretimlerinin yüzde 80 yerlilik oranı ve tamamen milli teknolojiyle gerçekleştiğini söyledi.

Oncosem İştirakleri ve Bağlı Ortaklıkları

Oncosem iştirakleri ve bağlı ortaklıkları aşağıdaki gibidir:

  • Santek Sağlık Turizmi Tekstil ve Sanayi A.Ş- Yüzde 100 oranla bağlı ortaklık
  • Oncosem Grup SRL- Yüzde 100 oranla bağlı ortaklık
  • Oncosem GmBH- Yüzde 100 oranla bağlı ortaklık
  • Oncosem Unraine- Yüzde 20 oranla iştirak

Oncosem Hisse ve Borsa Bilgileri!

Oncosem Info Yatırım tarafından halka arz edilmiş olup 4 Ocak 2023 tarihinde borsada işlem görmeye başlamıştır. 17,5 TL’den halka arz edilen şirket yatırımcının büyük ilgisi ile karşılaşmış ve 30 Ocak 2023 tarihi, yazının yazıldığı an itibarı ile 106,40 TL olmuştur. Şirket ONCSM kodu ile Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmektedir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!