Odeabank Altın Hesabı Açma 2021

Odeabank Altın Hesabı Açma 2021

3 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Altın hesabı dahilinde birikim yapmak fiziki altın satın alarak yapılan birikimden daha karlıdır. Altın hesabı kapsamında fiziki olarak altın satın alınmadığı için, bozdururken komisyon ödeme gibi bir durum söz konusu değildir. Dolayısı ile altının değerindeki artış direkt sizin karınız olur. Bankaların vadesiz ve vadeli altın hesabı ürünleri, birikimlerini altın olarak saklamak isteyen müşterilere büyük avantaj sağlamaktadır. Hemen her bankanın altın hesabı bulunmakta olup, bu yazımızda ise Odeabank altın hesabı açma 2021 hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

Odeabank Altın Hesabı Özellikleri!

  • Odeabank altın hesap kapsamında gram altın cinsinden altın biriktirebilirsiniz.
  • Odeabank altın altım satım işlemleri 1 gram altın karşılığı yapılmaktadır.
  • Hesap dahilinde TL ya da döviz cinsinden altın alım satımı gerçekleştirilebilmektedir.
  • Odeabank altın hesabı ile altınlarınızı kaybolma ve çalınma riskine karşı koruyabilir, ayrıca fiziki altın alış satışındaki gibi komisyon kaybı yaşamadan birikim yapabilirsiniz.

Bahse konu hesap Odeabank vadesiz altın hesabıdır. Hesap dahilinde faiz kazancı bulunmamaktadır. Hem altın fiyatlarında meydana gelen artıştan hem de faiz kazancından faydalanmak istiyorsanız Odeabak vadeli altın hesabı açtırmanız gerekmektedir. Bankaların vadeli altın hesapları, vadesiz altın hesapları ve altın günleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

  • Odeabank altın hesabınızdaki birikimlerinizin 150 bin TL kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) sigortasına tabiidir. Yani 150 bin TL’lik altın birikiminiz her duruma karşı güvence altındadır.

Odeabank Altın Hesabı Açma 2021! Odeabank Altın Hesabı Başvuru 2021!

Odeabank vadesiz altın hesabı dahilinde birikimlerinizi güvende tutmak için başvuru yaparak altın hesabı açtırabilirsiniz. Altın hesabı başvurunuzu Odeabank şubelerinden yapabileceğiniz gibi Odeabank internet ve Odeabank mobil şubeden de yapabilirsiniz. Odeabank altın alım satım işlemlerinizi de yine Odeabank şubelerinden, Odeabank internet ve mobil şubeden yapabileceğiniz gibi 444 8 444 numaralı Odeabank iletişim kanalından da gerçekleştirebilirsiniz. Altın hesabı bilgilerinize de yine bu kanallardan erişebilir ve altın alım ya da altın satım işlemlerinizi de kısa sürede yapabilirsiniz.

Bankaların vadeli altın hesapları, vadesiz altın hesapları ve altın günleri hakkında bilgi için buraya göz atabilirsiniz.