Mizuho Bank Nedir Türkiye Temsilciliği Var Mı?

Mizuho Bank Nedir Türkiye Temsilciliği Var Mı?

26 Ekim 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Mizuho Bank,  Mizuho Financial Group çatısı altında faaliyet gösteren Japonya’nın en büyük 3. bankasıdır. MUFG ve SMBC ile birlikte Mizuho Bank Japonya’da “Megabank” olarak adlandırılmaktadır. Bir diğer ifade ile söz konusu üç banka Japonya’nın 3 büyükleridir. Mizuho Bank; bireyler, küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük şirketler, finans kurumları ve kamu sektörü kuruluşları dahil olmak üzere çok çeşitli müşterilere finansal ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Bankanın Genel merkez ofis binası Japonya’nın Başkenti Tokyo’da; Chiyoda’nın Otemachi bölgesinde yer almaktadır. Mizuho Bank nedir Türkiye temsilciliği var mı sorusunun ilk kısmına kısaca değindikten sonra ikinci kısmını cevaplandırmak ve banka hakkında detaylı bilgileri vermek adına habere devam edelim…

Mizuho Bank Nedir Türkiye Temsilciliği Var Mı?

“Mizuho” anlamı; “pirinçten altın kulaklar” anlamına gelen arkaik bir Japonca terimdir ve klasik Nihon Shoki metninde Japonya’yı tanımlamak için kullanılmıştır. Mizuho Bank Japonya’nın en yaygın bankasıdır. En geniş şube ağına sahip olan bankanın Japonya’nın bütün bölgelerinde ofisi bulunmaktadır. Bu özelliği ile Japonya’da diğer bankalardan ayrılmaktadır. Mizuho Bank’ın Japonya ve diğer 38 ülkede olmak üzere toplam 505’ten fazla şubesi / ofisi ve 31 binden fazla çalışanı vardır.

Mizuho Bank Türkiye’de temsilcilik statüsünde bulunmaktadır. Mizuho Bank Türkiye temsilciliği 2012 yılında açılmıştır. Mizuho Bank Türkiye temsilciliğine dair bilgiler aşağıdaki gibidir:

  • MIZUHO CORPORATE BANK LTD. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ EFT Kod: 945
  • Telefon: (212) 371 84 74
  • Faks: (212) 371 84 73
  • Adres: 4. LEVENT BÜYÜKDERE CAD. TEKFEN TOWER NO: 209 KAT: 8 ŞİŞLİ / İSTANBUL

Mizuho Bank Türkiye İle Geleceği İnşa Etmek İstiyor!

Mizuho Bank Ltd., Japonya’daki en büyük müşteri tabanlarından birine sahip önde gelen uluslararası bir finans kurumu olarak, özellikle Türkiye’de Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde en iyi finans kurumlarından biri olmayı hedefliyor.

Mizuho’nun Türkiye Genel Müdürü ve Baş Temsilcisi Akio Inoue, “Hedefimiz, faaliyet gösterdiğimiz kilit bölgeler arasında birincil ‘finansal köprü’ haline gelmek,” dedi.

Kurum, bölgedeki şirketlere hem ticari hem de finansal hizmetler sağladığı için Türkiye’de kilit rol oynamaktadır.

Inoue, “Müşterilerimize yüksek kaliteli hizmetler, net açıklamalar ve finansal destek sağlayarak, yerel ve bölgesel müşterilere mümkün olan en iyi desteği sunmak için iyi bir konumdayız” açıklamasını yaptı.

Japonya ve Türkiye ikili ekonomik bağlarını güçlendirirken Mizuho hem ülkedeki hem de bölgedeki Japon ve Japon olmayan şirketlerle güçlü bir ilişki geliştirmiş ve faaliyetlerine de olanca hızıyla devam etmektedir.

Türkiye’deki Mizuho, ​​finans piyasasındaki güçlü itibarı sayesinde son yıllarda önemli ölçüde büyümüştür. Kurum, sadece Japonlardan değil, dünya çapındaki diğer ülkelerden de Türkiye’ye yatırımların kolaylaştırılmasında önemli bir rol oynamaya devam etmektedir.

Bu arada, Mayıs 2018’de Hong Kong ve Taipei’de düzenlenen Türkiye Asya Yatırımcılar Konferansı, 100’den fazla Asyalı yatırımcı ve büyük Türk finans kuruluşları tarafından yatırım fonlarının çeşitlendirilmesi için bir fırsat olarak değerlendirilmiştir.

Inoue, “Türkiye ile güçlü ortaklığımız, kurumumuzun başarısında her zaman önemli bir rol oynamıştır. Birlikte çalışmaya devam ederek, ülkeye en iyi menfaatimizi daha da sağlayabileceğiz ve Türkiye ekonomisinin büyümesine giden yolda rehberlik edebileceğiz” açıklamasını yaptı.

Mizuho Bank resmi web sitesi: https://www.mizuhogroup.com/bank