MAKTK DENGE KRGYO KFEIN ERBOS MERIT Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketleri

MAKTK DENGE KRGYO KFEIN ERBOS MERIT Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketleri

12 Şubat 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

12 Şubat 2021 Cuma günü ile sona eren haftayı pek çok şirket hissesi son derece hareketli geçirdi. Hisselerde meydana gelen olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri söz konusu olduğunda ise Borsa İstanbul Başkanlığı tarafından şirketlerden bilgi talep edilmiştir. 12.02.2021 Cuma günü Borsa İstanbul Başkanlığı tarafından “olağan dışı fiyat ve miktar hareketi” konusunda bilgi istenilen şirketler arasında MAKTK DENGE KRGYO KFEIN ERBOS MERIT kodla Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören şirketler yer almıştır. Şirketler tarafından yapılan açıklamalar haberimiz devamında detaylandırılmıştır. Borsa sektörlere göre şirketler ve hisseler 2021 listesi için de buraya göz atabilirsiniz.

MAKTK DENGE KRGYO KFEIN ERBOS MERIT Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketleri Açıklamaları

MAKİNA TAKIM ENDÜSTRİSİ A.Ş. (MAKTK)

“Borsa İstanbul A.Ş.’nin 12/02/2021 tarih ve BİAŞ-2- 621 sayılı yazısına istinaden,

Şirketimiz hisseleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II-15.1) Özel DurumlarTebliği’nin “Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri başlıklı 8. maddesine göre Şirketimizin kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Makina Takım Endüstrisi A.Ş.”

DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (DENGE)

“Borsa İstanbul A.Ş.’nin 12.02.2021 tarih ve BİAŞ-2-619 sayılı olağandışı fiyat ve miktar hareketi konulu yazısına istinaden açıklamamız aşağıda sunulmaktadır:

“Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne göre, Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketi ile ilgili olarak kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır”.

Saygılarımızla,

DENGE YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ”

KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (KRGYO)

“Borsa İstanbul A.Ş’nin 12/02/2021 tarih ve BİAŞ-2-623 sayılı yazısında şirketimizin payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin özel bir durum olup olmadığına dair bilgi istenmiştir. Sermaye Piyasası Kurulunun Özel Durumlar Tebliğine göre Şirketimizde kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KAFEİN YAZILIM HİZMETLERİ TİCARET A.Ş. (KFEIN)

“Borsa İstanbul A.Ş.’nin 12.02.2021 tarih ve BİAŞ-2-624 sayılı yazısı ile Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususundaki açıklamalarımız talep edilmiştir. Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağan dışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Şirketimizin kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmamaktadır.
Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.”
ERBOSAN ERCİYAS BORU SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. (ERBOS)

“Borsa İstanbul Başkanlığı’nın 12.02.2021 tarih ve BİAŞ-2-622 sayılı yazısı ile Şirketimiz hisseleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin henüz kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususundaki açıklamalarımız talep edilmiştir.

Şirketimiz hisseleri üzerinde gerçekleşen olağanüstü fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin “Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri ” başlıklı 8. maddesine istinaden Şirketimizin Kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmamaktadır.”

MERİT TURİZM YATIRIM VE İŞLETME A.Ş. (MERIT)

“Borsa İstanbul A.Ş. 12.02.2021 tarih ve BİAŞ-2-618 sayılı yazısı kapsamında, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin “Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri” başlıklı 8. maddesine istinaden kamuya açıklanmamış özel bir durum yoktur.”

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/