KOZAA: Koza Anadolu Metal’den Konak Projesi Açıklaması

KOZAA: Koza Anadolu Metal’den Konak Projesi Açıklaması

5 Haziran 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KOZAA: Koza Anadolu Metal’den Konak Projesi açıklaması… Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri Anonim Şirketi tarafından yapılan açıklamada; Konak Projesi kapsamında 23 lokasyonda sondaj çalışmalarının yapılacağı ve bahse konu sondajların derinliğinin 800 ile 850 metre bandında olacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra yapılacak sondajların 5 sondaj makinesi ile gerçekleştirileceği ve Haziran Ayı içerisinde başlanarak 5 ay içerisinde tamamlanmasının planlandığı belirtildi. Haberimiz devamında firmadan yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca KOZAA kimin ortaklık yapısı nasıl buradan göz atılabilir.

KOZAA: Koza Anadolu Metal’den Konak Projesi Açıklaması

Koza Anadolu Metal’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz Konak projesine ilişkin olarak daha önceki yıllarda yapılan sondajlar neticesinde tespit edilen kaynak miktarını KAP’ ta açıklamıştı. İlgili kaynak miktarının rezerve dönüşmesi amacıyla sondaj çalışmalarının başlatılmasına Şirketimiz Yönetimince karar verilmiştir.

İlk etapta 23 lokasyon da sondaj yapılacak olup sondajların derinliği 800 m ile 850 m arasında olması hedeflenmektedir. Yapılacak sondajların 5 sondaj makinası ile Haziran ayında başlaması ve 5 aylık süre içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir.

Yapılacak sondaj miktarının ilk etap ta 20.000m olması beklenmektedir. İlgili sondajların tamamlanması ile birlikte detaylı metalürjik testlerin yapımına başlanacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla. ”

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)

Yararlanılan kaynaklar: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/940004