KNFRT: Konfrut Gıda Gelir Tablosu Kar Yazdı

KNFRT: Konfrut Gıda Gelir Tablosu Kar Yazdı

19 Şubat 2021 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

KNFRT: Konfrut Gıda gelir tablosu kar yazdı! Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından dün (18 Şubat 2021) yapılan açıklamada; vergi dairesine geçici vergi beyannamesi sunulduğu ve ekinde de gelir tablosu yer aldığı belirtildi. Şirketin 01.01.2020-31.12.2020 arası gelir tablosu incelendiğinde; yaklaşık 285 milyon TL brüt satış gerçekleştirdiği ve 27.219.587,60 TL net kar elde ettiği görülmektedir. Haberimiz devamında Konfrut Gıda’nın gelir tablosu detaylı olarak yer almaktadır. Ayrıca Konfrut Gıda kimin ortaklık yapısı nasıl gibi soruların cevaplarına da buradan göz atabilirsiniz.

KNFRT: Konfrut Gıda Gelir Tablosu Kar Yazdı

Aşağıda yer alan tabloda şirketin satış indirimleri düştükten sonra 271 milyon TL’lik net satış gerçekleştirdiği görülmektedir. Firmanın 2020 yılı rakamlarını içeren gelir tablosu şu şekildedir:

knfrt-konfrut-gida-gelir-tablosu-kar-yazdi-2021-temettu-payi

Konfrut Gıda’nın 2020 yılına dair gelir tablosu yukarıdaki gibidir.

Şirketin gelir tablosu incelendiğinde; en büyük gelir kaleminin satışlar olduğu görülmektedir. Faaliyet giderleri de düşüldükten sonra şirketin faaliyet karı 41 milyon TL’den fazla olarak gerçekleşmiştir. Akabinde, firmanın en fazla kar elde ettiği kısım ise 30 milyon TL dolayında bulunan “diğer faaliyetlerden gelen karlar” başlığı altındaki kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımdaki gelirleri; “kambiyo karları” yaklaşık 27, milyon TL ve faiz gelirleri (takribi 2,5 milyon TL) şeklinde oluşturmaktadır.

Firmanın gider kalemleri incelendiğinde ise; satış maliyetleri, satış indirimleri ve faaliyet giderleri öncelikli olarak sıralanmkatadır. Bu giderlerin akabinde; kambiyo zararları, finansman giderleri, olağan dışı giderler gibi kalemler de dikkat çekmektedir. Ancak firma 1 yıllık süreçte 27 milyon TL’den fazla net kar açıklamayı başarmıştır.