Jeton Cüzdan Nedir Yasal Mı Güvenilir Mi?

Jeton Cüzdan Nedir Yasal Mı Güvenilir Mi?

21 Eylül 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

Para transferi sektörü her geçen yıl hızla büyüyor. Para transferi önceleri yalnızca bankalar kanalı ile gerçekleştirilebilirken; bu sektörde faaliyet gösteren firmaların sayısı her geçen gün artıyor. Para transferi, sanal para alımı vb. gibi konularda hizmet veren Jeton Cüzdan nedir yasal mı güvenilir mi, hakkında şikayet var mı gibi pek çok sorunun cevabını irdeleyelim.

Jeton Cüzdan Nedir Yasal Mı Güvenilir Mi?

Jeton Cüzdan kısaca bir e-cüzdan uygulamasıdır. Jeton Cüzdan internet sitesinde yaptığı işlemi şu şekilde tanımlamaktadır: “Bütün banka hesaplarınızı, bankamatik kartlarınızı ve dijital paralarınızı toplu olarak tutmanıza imkan tanır. Farklı para birimlerinin güncel kurlarından yararlanmayı, siteler arası ve başkasına para transferi olanağı sağlar”. Kripto para alış satış işlemlerine, para havale, transfer vb. işlemlere aracılık etmektedir.

Jeton Cüzdan yukarıda sayılı işlemleri ücretsiz olarak yaptığını beyan etmektedir. Kullanıcıların da sistemi bu nedenle tercih ettikleri düşünülmektedir. Ancak Jeton Cüzdan’ın yasallığı ve kanuni alt yapısı hakkında büyük soru işaretlerinin olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Zira Jeton Cüzdan internet sitesinde; bu konuda BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) izni bulunduğuna dair herhangi bir yasal ibare bulunmamaktadır.

Jeton Cüzdan web sitesinde yayımlanan içeriklerde sistemin yasal olduğu “şifahen” belirtilmiş ve bununla ilgili herhangi bir dayanak, evrak ya da belge gösterilmemiştir. Yazımızın devamında Jeton Cüzdan hakkında kullanıcıların yaşadığı çeşitli mağduriyetlere de alıntı yapacağız. Bu nedenle sistemin yasal olup olmadığı ve güvenilir olup olmadığı noktasına dikkat etmekte yarar var…

Jeton Cüzdan Şikayet Var Mı? Jeton Cüzdan Ekşi Sözlük Yorumları Nasıl?

Jeton Cüzdan hakkında internet sitelerinde pek çok şikayet bulunmaktadır. Bu şikayetler özellikle Şikayetvar ve Ekşi Sözlük gibi uzun yıllardır faaliyette olan siteler üzerinden yapılan kullanıcı yorumlarında görülmektedir. Kullanıcıların şikayetleri incelendiğinde; özellikle banka para transferi sonrasında banka hesaplarına bloke konulması gibi problemler yaşandığı gözlemlenmektedir.

Banka hesap blokesinin yanı sıra Jeton Cüzdan hesap açma ve kapatma işlemleri ile para çekme / yatırma konularında da şikayeti olan pek çok üye olduğu dikkat çekmektedir. Jeton Cüzdan’a dair kullanıcı yorumları aşağıda linkini verdiğimiz Ekşi Sözlük ve Şikayet Var’ın ilgili sayfalarından incelenebilir.

Jeton Cüzdan Şikayetvar Yorumları: https://www.sikayetvar.com/jeton

Jeton Cüzdan Ekşi Sözlük Yorumları: https://eksisozluk.com/jeton-cuzdan–5493021?p=1