Almanya İşbank GMBH Nedir İşbank AG Nedir?

Almanya İşbank GMBH Nedir İşbank AG Nedir?

14 Mayıs 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

İş Bankası ülkemizin en köklü bankaları arasında yer almaktadır. İş Bankası Türkiye’de olduğu gibi, uluslararası mecrada da bankacılık faaliyeti yürüten sağlam bir finans kuruluşudur. Bankanın ilk yatırım yaptığı ülkelerden biri konumunda olan Almanya’da gelişimini belli bir aşamaya getirdikten sonra kurduğu İşbank GMBH ya da İşbank AG firması üzerinden İşbank Almanya faaliyetlerini devam ettirmiştir. Kısacası İşbank GMBH ya da İşbank AG İş Bankası’nın iştirak kuruluşudur diyebiliriz. Almanya İşbank GMBH Nedir İşbank AG Nedir başlıklı haberimizde detayları inceleyelim…

İş Bankası iştirak kuruluşu olan İşbank GMBH ya da İşbank AG hakkında yazımızın devamında şu sorulara cevap bulabilirsiniz. İşbank Bir Alman Bankası Mıdır? İşbank AG Bir Alman Bankası Mıdır? İşbank Alman Bankalarındaki Tüm Hizmetleri Sunuyor Mu? İşbank AG Alman Bankalarının Sunduğu İmkanlara Sahip Mi? İşbank Alman Bankacılık Sistemi İle Entegre Mi? İşbank AG Alman Bankacılık Sisteminde Mi? İşbank’ın Kaç Şubesi Var? İşbank AG Kaç Şubesi Var? İşbank Hesabımdaki Para Devlet Garantisi Altında Mı? İşbank AG Hesabımdaki Para Güvencede Mi?

İşbank Bir Alman Bankası Mıdır? İşbank AG Bir Alman Bankası Mıdır?

İşbank AG ya da İşbank GMBH, Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Türkiye İş Bankası’nın iştirak kuruluşudur. İşbank Almanya merkezli olarak faaliyet gösterir ancak; İşbank AG ya da İşbank GMBH Türk Bankası’dır diyebiliriz.

İşbank Alman Bankalarındaki Tüm Hizmetleri Sunuyor Mu? İşbank AG Alman Bankalarının Sunduğu İmkanlara Sahip Mi?

İşbank AG ya da İşbank GMBH Türk Bankası olmasının yanı sıra; Alman kanunlarına göre kurulmuş ve bu kapsamda hizmet vermektedir. Bu nedenle İşbank AG Alman bankalarının sunduğu bütün hizmetleri sunma yetkisine sahiptir ve sunmaktadır.

İşbank Alman Bankacılık Sistemi İle Entegre Mi? İşbank AG Alman Bankacılık Sisteminde Mi?

İş Bankası’nın Avrupa’daki şubelerinin çoğalması sonrasında İşbank AG 1992 yılında kurulmuştur ve İş Bankasının Avrupa ülkelerindeki şubeleri İşbank AG çatısı altında birleştirilmiştir. İşbank AG Alman bankacılık sistemine entegre olduğu gibi, diğer faaliyet gösterdiği Avrupa ülkelerinin bankacılık sistemlerine de entegredir. İşbank AG, Alman Bankalar Birliği üyesidir ve  Avrupa’nın saygın bankaları arasında bulunmaktadır.

İşbank’ın Kaç Şubesi Var? İşbank AG Kaç Şubesi Var?

İşbank’ın ya da İşbank AG’nin Avrupa’da toplam 13 şubesi bulunmaktadır. İşbank AG’nin Almanya’da şubesi bulunmaktadır. Ayrıca İşbank AG şubeleri İsviçre, Hollanda ve Fransa’da da faaliyet göstermektedir.

İşbank Hesabımdaki Para Devlet Garantisi Altında Mı? İşbank AG Hesabımdaki Para Güvencede Mi?

İşbank hesabındaki para Alman Bankalar Birliği kapsamında kurulan Mevduat Sigorta Fonu’nca garanti altına alınmaktadır. Almanya’daki banka hesaplarında yer alan mevduatlar, her bir hesap başına 100 bin Euro ile sınırlı kalmak üzere garanti altındadır. Almanya İşbank GMBH Nedir İşbank AG Nedir haberimiz akabinde; İş Bankası kimin, İş Bankası ortaklık yapısı nasıl buradan göz atabilirsiniz.