İş Bankası’ndan TekCep Uygulaması!

İş Bankası’ndan TekCep Uygulaması!

30 Eylül 2019 0 Yazar: Emine Zaman

İş Bankası müşterilerine yeni bir uygulama sunuyor. Ticari bankacılıkta bir ilk olan uygulama kapsamında müşteriler tüm banka hesaplarını tek bir platformda toplayarak kontrol edebilecek. Müşterilerin diğer bankalardaki hesaplarını ve bakiyelerini İşCep üzerinden kontrol edebilecekleri TekCep uygulaması bugün itibarı ile hizmete alınmıştır. İş Bankası’ndan TekCep uygulaması hakkında merak ettiklerinizi haberin devamında bulabilirsiniz.

İş Bankası’ndan TekCep Uygulaması!

TekCep bir dijital nakit yönetim sistemidir. Bugün İş Bankası tarafından tanıtılan tanıtımı yapılan TekCep uygulaması kapsamında, İşbank’ın ticari müşterileri diğer bankalarda bulunan hesaplarını takip edebileceklerdir. TekCep uygulaması tanıtım lansmanında açıklamalarda bulunan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, ilk olanı hayata geçirmek, en iyi ürün, en farklı ürün tasarlayarak müşterilerine en sağlıklı hizmeti vermeye çalıştıklarını dile getirdi. Şimşek, bahse konu TekCep özelliğinin birden fazla ticari hesap yönetmek zorunda olan tüzel kişilere müthiş kolaylık olacağını vurguladı.

İşbank TekCep özelliği sayesinde İş Bankası müşterisi olan şirketler, diğer bankaların (vadeli ya da vadesiz hesaplarının bulunduğu) dijital ortamlarına girmeden, mail kutularını kontrol etmeden, yalnızca bir ekrandan hesap hareketlerini kontrol edebilecekler. Müthiş bir kolaylık lan TekCep özelliği şu an yalnızca İşCep (İş Bankası Mobil) kanalından kullanılabilmekle birlikte en kısa zamanda İş Bankası internet şubesinden de kullanıma sunulacaktır. İşCep kapsamında bulunan TekCep özelliği, İşCep diğer varlıklarım sekmesi altında yer alacaktır. Diğer bankalarda olan hesap bilgilerinizle bir defaya mahsus kayıt olduktan sonra ekstre takip işini rahatlıkla tek bir uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Borsada işlem gören şirketlerin listesi için buraya göz atabilirsiniz.

İş Bankası TekCep özelliği şimdilik yalnızca tüzel kişilere yönelik tasarlanmıştır. Bu konuda açıklamada bulunan Şimşek, İş Bankası müşterilerinden birkaç banka ile çalışanların genellikle ticari müşteriler olduğunu söyleyerek, İşCep uygulamasını kullanan 135 bin tüzel kişi olduğunu vurguladı.

İş Bankası’nın iştiraki olan Softtech’in Genel Müdürü Melih Murat Ertem  de TekCep hakkında açıklamalarda bulundu. İşbank ile birlikte pek çok yeniliklere imza attıklarını vurgulayan Ertem, TekCep’in Avrupa’da ve Amerika’da dahi tam uygulanamadığını belirtti. Ertem, insanların potansiyellerini geliştirebilmeleri için onlara zaman yarattıklarını, bu amaç ile teknolojinin yapabileceği bir işin yükünü insandan aldıklarını belirtti.