ING Altına Altın Biriktiren Hesap Açma

ING Altına Altın Biriktiren Hesap Açma

5 Şubat 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

ING Bank altın birikimi yapmak isteyen müşterilere altın biriktiren hesap ile mükemmel bir fırsat sunmaktadır. ING vadesiz mevduat hesabınızdan ya da kredi kartınızdan verebileceğiniz otomatik ödeme talimatı ile altın biriktirebilirsiniz. ING Bank müşterilerinin finansal ihtiyaç ve birikimlerine yönelik çok çeşitli ürünler sunmaktadır. Kredi kartlarından banka kartlarına, finansman ürünlerinden KOBİ’lere yönelik ürünlere kadar geniş bir skalada hizmet vermektedir. Bu yazımızda ING Bank ürünlerinden biri olan ING Altına Altın Biriktiren Hesap; ING altın biriktiren hesap ile düzenli altın birikimi hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

ING Altına Altın Biriktiren Hesap Özellikleri!

Çalınma ve kaybolma riski olmadan altın birikimi yapmak istiyorsanız ING Bank altın biriktiren hesap kapsamında hesap sahibi olabilirsiniz. Fiziki altın alış satış sırasında oluşan komisyon ya da masraflardan da bu hesap sayesinde kurtulmuş olursunuz. ING altın biriktiren hesap özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • ING Bank altın biriktiren hesap kapsamında ister ING Bank vadesiz mevduat hesabı ile ister ING Bank kredi kartı ile altın birikimi yapılabilmektedir.
  • ING vadesiz mevduat hesabınız ile altın biriktirmek istediğinizde sizin belirlediğiniz tutar ayın belirli gününde ING Bank vadesiz altın hesabınıza aktarılmaktadır. Örneğin her ay 100 TL’lik altın birikimi yapmak istiyorsanız, bu miktar sizin belirlediğiniz günde gram altına çevrilerek vadesiz altın hesabınıza aktarılmaktadır. Altın hesabınıza aktarılacak tutar bankanın belirlediği altın kuru ile hesaplanmaktadır.
  • ING Bank altın biriktiren hesap kapsamında kredi kartınızdan otomatik talimat ile birikim yapmak istediğinizde de belirlediğiniz tutar ING Bank kredi kartınızın asgari ödeme tutarına yansıtılmaktadır. Siz asgari tutarı ödediğinizde belirlediğiniz meblağ gram altına çevrilerek ING Bank vadesiz altın hesabınıza aktarılmaktadır.
  • ING Bank kredi kartınızın asgari ödemesini yapmadığınız durumda ise altın birikimi için belirlediğiniz tutar kartınıza iade edilmektedir. Bu tutar için ise her hangi bir faiz işletilmesi söz konusu değildir.
  • ING altın biriktiren hesap kapsamında altın alım satım işlemleri kaydi olarak yapılmakta olup, fiziki altın alım satımı söz konusu değildir.
  • ING Bank altın birikim hesabı kapsamında bulunan altınların 150 bin TL’ye kadar olan kısmı Tasarruf Mevduatı Sigortası’na tabiidir. Yani 150 bin TL’ye kadar olan altınlarınız devlet güvencesi altındadır.

Bankaların altın günleri, vadesiz altın hesabı, vadeli altın hesabı vb. gibi ürünler için buraya göz atabilirsiniz.