HSBC ATM Para Çekme Limiti 2020!

HSBC ATM Para Çekme Limiti 2020!

9 Ocak 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Türkiye özel sektör bankalarından olan HSBC Bank, şubelerinden verdiği hizmetin yanı sıra müşterilerine ATM’lerinden de pek çok işlemi yapabilme olanağı sağlamaktadır. Banka ATM’lerinden fatura ödemelerinden havale yapmaya kadar pek çok işlem yapılabilmektedir. Özellikle para yatırma ve para çekme amacı ile ATM’ler sıklıkla kullanılmaktadır. Her bankanın ATM’lerinden verdiği hizmet ve işlem limitleri farklılık göstermektedir. En çok merak edilenler arasında bulunan, HSBC ATM günlük para çekme limiti 2020 yılı hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

HSBC ATM Günlük Para Çekme Limiti 2020!

HSBC şubelerinden yapılan para çekme işlemlerinde her hangi bir limit bulunmamaktadır. Lakin söz konusu ATM’den para çekmek olunca her banka kendi prosedürlerine göre bir limit belirlemektedir. HSBC ATM günlü para çekme limiti bin 500 TL olarak belirlenmiştir. lakin bu limit müşteriye göre de değişmektedir. HSBC advance müşterisi iseniz HSBC günlük para çekme limiti 2 bin TL, premier müşterisi iseniz HSBC ATM günlük para çekme limiti 4 bin TL şeklindedir. HSBC ATM’lerinden minimum çekilebilecek tutar ise 20 TL’dir. HSBC ATM’lerinden yapılabilen işlemler, HSBC müşterilerinin QNB Finansbank ATM’lerinde ücretsiz yapabileceği işlemler hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

HSBC ATM Limit Artırma 2020! HSBC Limit Üstü Para Çekme Ücreti 2020!

HSBC Bank ATM’lerinden günlük para çekme limiti bulunmaktadır. HSBC ATM limit artırma talebiniz bulunuyorsa, bu işleminizi bankanız ile görüşmeniz ve talep bildirmeniz gerekmektedir. Limit artırma işlemi yapmadan da belirlenen limitin üzerinde nakit çekim yapma olanağı bulunmaktadır. HSBC ATM limit üstü para çekme ücreti bulunmaktadır. Bu miktar asgari 5 TL, azami ise 15 TL’dir. Limit üstü para çekme oranı ise çektiğiniz tutarın % 1,50’sidir. HSBC ATM’lerinden limit üzerinde maksimum bin TL nakit çekim yapılabilmektedir.

HSBC Kartsız Para Çekme Limiti 2020!

HSBC kartsız para çekme limiti, günlük para çekme limitleri ile aynıdır. HSBC ATM’lerinden kartsız para çekiminde ücret ödememek için cep telefonunuza gelen şifre ile işlem yapmanız gerekmektedir.

HSBC ATM Döviz Çekme Limiti 2020!

HSBC ATM Euro/ Dolar çekme limiti TL çekme limiti ile aynıdır. Visa electron kart sahipleri için bin 500 TL, advance müşteriler için 2 bin TL, premier müşteriler için 4 bin TL’dir.

HSBC ATM İşlem Limitleri 2020!

HSBC ATM limitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • HSBC ATM nakit avans çekme limiti 2.500 TL (Visa, Gold, Master), advance müşterileri için 3.000 TL, premier müşterileri içinse 4.000 TL’dir.
  • HSBC ATM para yatırma limiti 19.990 TL’dir. Minimum yatırılabilecek tutar ise 5 TL’dir. HSBC ATM para yatırma ücreti hakkında bankanın sitesinde her hangi bir açıklama yer almamaktadır.
  • HSBC ATM nakit kredi kartı borcu ödeme limiti 19.990 TL’dir. Minimum ödenebilecek meblağ 5 TL’dir.
  • HSBC ATM döviz alma limiti günlük 40.000 TL’dir.
  • HSBC ATM döviz satma limiti günlük 40.000 TL’dir.
  • HSBC ATM havale limiti (kendi hesapları arasında ya da bankadaki başka bir hesaba) 10.000 TL’dir.
  • HSBC ATM EFT limiti 10.000 TL’dir.
  • HSBC ATM altın limiti 40.000 TL’dir.

HSBC ATM’lerinden yapılabilen işlemler, HSBC müşterilerinin QNB Finansbank ATM’lerinde ücretsiz yapabileceği işlemler hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.