Hisse Haberleri GESAN BVSAN KRGYO AKBNK IMASM INVEO KFEIN HEKTS CELHA RHEAG MRSHL SDTTR ASTOR 27 Ocak

Hisse Haberleri GESAN BVSAN KRGYO AKBNK IMASM INVEO KFEIN HEKTS CELHA RHEAG MRSHL SDTTR ASTOR 27 Ocak

27 Ocak 2023 0 Yazar: Suat Bulut

GESAN BVSAN KRGYO AKBNK IMASM INVEO KFEIN HEKTS CELHA RHEAG MRSHL SDTTR ASTOR hisse haberleri 27 Ocak 2023 tarihi itibarı ile yapılan resmi açıklamalar doğrultusunda derlenmiştir ve içeriğin devamından incelenebilir. Bununla birlikte  diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Hisse Haberleri GESAN BVSAN KRGYO AKBNK IMASM INVEO KFEIN HEKTS CELHA RHEAG MRSHL SDTTR ASTOR 27 Ocak 2023

GESAN- Şirketin ASTS Profil’in Karaman’da bulunan arazilerine Öztüketim GES yapılması kapsamında 2,6 milyon dolarlık anlaşma sağladığı açıklandı.

BVSAN- Türkiye’de ürettiği yüksek teknolojili ürünleri dünyanın 6 kıtasında 90 ülkeye ihraç eden BVS halka arz oluyor. Tera Yatırım’ın konsorsiyum liderliğinde gerçekleşecek halka arz için 26, 27 ve 30 Ocak tarihlerinde “BVSAN” borsa kodu ile talep toplanacak.

KRGYO- Şirket portföyünde bulunan varlıklar için 2023’te Reel Gayrimenkul Değerleme ve Terra Gayrimenkul Değerleme’den değerleme hizmeti alınacağı açıklandı.

AKBNK- Yurtdışında 367 gün vadeli 11,5 milyon dolar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

IMASM- Şirket ile Afrika’daki müşterisi arasında 1,1 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı açıklandı.

INVEO- 364 gün vadeli 30 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

KFEIN- Düzce’ye şube açılmasına karar verildiği açıklandı.

HEKTS– Abdussemet Samimi Demiralp tarafından 1.104.973 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

CELHA- Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Çelik Halat’ın (CELHA) yüzde 69,83’lük paylarının Doğan Holding’den Artaş İnşaat ve Betatrans Lojistik Sanayi’ye devredilmesinin ardından, şirket tarafından gerçekleştirilecek zorunlu pay alım teklifi başvurusunu karara bağladı.

RHEAG– SPK, Rhea Girişim tarafından gerçekleştirilecek zorunlu pay alım teklifinde çağrı fiyatını 1,80 TL olarak belirledi.

MRSHL– Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), halka açık Marshall Boya ve Vernik Sanayi (MRSHL) tarafından yapılan tahsisli sermaye artırımı başvurusuna şartlı onay verildiğini duyurdu.

SDTTR (SDT Uzay ve Savunma)- SDTTR payları 27/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

ASTOR (Astor Enerji)- ASTOR payları 27/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!