Halkbank Kadın Girişimci Kredisi 2021

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi 2021

1 Ocak 2021 3 Yazar: Emine Zaman

Halkbank kadın girişimcilere özel kredi paketi sunmaktadır. Bir iş fikrine dayalı olarak, yeni bir iş kuracak olan ya da kurulu işini büyütmek isteyen kadın girişimcilere gereken finansmanı Halkbank KGF Teminatlı Kadın Girişimci Kredi Paketi ile sağlamaktadır. Söz konusu KGF teminatlı kredi paketi ile kadın girişimcilerin desteklenmesi, cesaretlendirilmesi ve finansman gereksinimlerinin karşılanması amaçlanmıştır. İşte Halkbank Kadın Girişimci Kredisi 2021 detayları…

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi 2021

KGF teminatlı Halkbank kadın girişimcilere kredi paketi ile kadın girişimcilerin nakit ve gayri nakdi kredi ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra bazı ayrıcalıklar da verilmektedir. Bu kapsamda girişimci kadınlara:

  • 1- İndirimli faiz oranlı, uygun vadeli ve ödemesiz dönem içeren nakit kredi KGF (Kredi Garanti Fonu) teminatı ile verilmektedir.
  • 2- Gayri nakdi kredi ihtiyaçları karşılanmaktadır.
  • 3- 6 ay boyunca ücretsiz bankacılık işlemleri masraf paketi verilmektedir.
  • 4- KOBİ mutlu kadınlar sigortası hediye edilmektedir.
  • 5- Ücretsiz danışmanlık ve eğitim hizmeti verilmektedir.

KGF Teminatlı Kadın Girişimci Kredi Paketi Dahilindeki Ürünler

1- KGF teminatlı kadın girişimci kredisi

Halkbank söz konusu kredi kapsamında maksimum 1 milyon Türk Lirası’na kadar finansman sağlamaktadır. Kredi vadesi maksimum 60 ay ile sınırlandırılmıştır. Bu süre zarfında azami 1 yıl anapara ödemesiz dönem olabilmektedir. Kullanılan finansman geri ödemeleri aylık eşit taksitlerle yapılabileceği gibi 3 aylık eşit taksitlerle de yapılabilmektedir.

Bunun yanı sıra kadın girişimcinin talebine göre gayri nakit kredi de yine KGF teminatı ile Halkbank tarafından verilebilmektedir.

2- Ücretsiz Sunulan Hizmetler

  • – Kadın girişimci masraf paketi dahilinde 6 ay boyunca ücretsiz olmak üzere; 5 adet EFT, 10 adet havale, 1 adet çek karnesi (Türk Lirası cinsinden), sınırsız (499 ile sınırlı olmak üzere) çek tahsilatı Halkbank tarafından sunulmaktadır.
  • – KGF teminatlı kadın girişimci paketinden yararlanarak finansman sağlayan müşterilere “KOBİ mutlu kadınlar sigortası” ürünü hediye edilmektedir.
  • – Ayrıca ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti hediye edilmektedir.

3- KGF Kefalet Oranı ve Komisyonu

Halkbank KGF teminatlı kadın girişimci kredisi kapsamında KGF kefalet oranı kullanılan finansman tutarının maksimum yüzde 90’ıdır. Kredi kullanım esnasında bir kere olmak üzere peşin olarak, KGF’nin kefalet miktarı üzerinden yüzde 0,03 oranında KGF kefalet komisyonu kesilmektedir.

Bu kredi hizmetinden, mal ve hizmet üretimi gerçekleştiren, serbest meslek yahut ticari amaca yönelik bir işletme açmak isteyen kadın girişimciler faydalanabileceklerdir. Bir iş fikrine bağlı olarak faaliyet gösteren gerçek ya da tüzel kişi işletme sahibi olan kadın girişimciler söz konusu kredi hizmetinden faydalanarak finansman sağlayabileceklerdir. Halkbank Kadın Girişimci Kredisi 2020 haberi akabinde diğer kredi seçenekleri için de buraya göz atabilirsiniz.