Halkbank Cebe Para Gönderme Var Mı 2021?

Halkbank Cebe Para Gönderme Var Mı 2021?

1 Ocak 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Bankacılık sisteminde para göndermenin ve almanın pek çok farklı yolu bulunmaktadır. Bu yollardan biri de “cep telefonuna havale” şeklinde de tabir edilen; alıcının yalnızca cep telefonu numarasını ve kendisine gönderici tarafından iletilen referans numarasını ATM’ye girerek yollanan meblağı çekebileceği yöntemdir. Pek çok banka cep telefonuna para yollama hizmeti verirken Halk Bankası’nda hali hazırda bu hizmet bulunmamaktadır. Bu nedenle peşinen; “Halkbank cebe para gönderme var mı 2021 yılı itibariyle” sorusunun cevabının olumsuz olduğunu belirtmekte yarar var. Halk Bankası isme havale, ATM’den para yollama vb. gibi konularda detaylı bilgilere geçelim.

Halkbank Cebe Para Gönderme Var Mı 2021?

Halk Bankası’ndan cep telefonuna para gönderme işlemi 2021 yılı itibari ile yapılamamaktadır. Mobilden cebe havale ya da mobilden ATM’ye havale işlemi Halk Bankası tarafından yürürlüğe girdiğinde içeriğimiz güncellenecektir.

Halkbank İsme Havale Var Mı?

Para gönderme ve alma yöntemlerinden biri de isme havaledir. Ülkemizde faaliyet gösteren bütün mevduat bankalarında ve PTT’de isme havale imkanı bulunmaktadır. Bankaların şubesinden, internet bankacılığından veya mobil bankacılıktan isme havale yapılabilmektedir. Kişinin TC Kimlik numarasına para gönderme işlemi olan isme havale yöntemi ile banka hesabı gerekmeksizin para almak mümkündür.

Halkbank’ta hesabı bulunan kişilerin; Halk Bankası’nda hesabı bulunmayan kişilere de para gönderimi yapabilecekleri bu yöntemin haricinde Halk Bankası’nın müşterisi olmayan 2 kişi arasında da para alış verişi yapılabilmektedir. Halk Bankası şubesine gidecek kişi, direkt olarak TC Kimlik numarasını vereceği kişiye para gönderebilir. Gönderilen para alıcı tarafından yalnızca kimlik ve referans numarası ibraz edilerek yine Halk Bankası şubesinden çekilebilir.

Halk Bankası ATM Para Gönderme ve Çekme

Halk Bankası hesabına havale ya da EFT gelen kişiler, bankanın ATM’lerinden ya da anlaşmalı olduğu ortak ATM’lerden kartları ile giriş yaparak para çekebilirler. Ayrıca karekod okuyucu sistemi bulunan ATM’lerden kartsız şekilde para çekme işlemi de yapılabilmektedir.

Halk Bankası ATM’lerinden para gönderme işlemi kartla ya da kartsız şekilde yapılabilir. Kartla yapılan işlemde kişi hesabında bulunan meblağdan istediği kadarını farklı bir hesaba havale gönderebilir. Bunun için yollanan meblağa bağlı olarak cüzi bir masraf ödenmektedir.

Halk Bankası ATM’lerinden kartsız para gönderme işlemi için de ATM’deki yeşil renkli giriş tuşuna basılır. Dokunmatik ATM’lerde bu tuş sağ alt köşede “giriş” şeklinde yazılıdır. Akabinde TC Kimlik Numarası ve telefon numarası girilmelidir. Sonrasında para gönderilecek olan kişinin hesap numarası girilmeli ve gönderilecek meblağ tuşlanmalıdır. Açılacak para yatırma haznesine banknotlar düzgün şekilde yerleştirilmelidir.

Banknotların ATM tarafından tanınması sonrasında ilgili meblağ ekranda görünecek ve müşteriden onay vermesi istenecektir. Cep telefonuna gelen onay mesajı da ATM’ye girildikten sonra yollanan meblağ alıcı tarafın hesabına geçecektir. Güncel olarak Halk Bankası’ndan telefon numarasına para gönderme işleminin bulunmadığını tekraren belirtmekte yarar var.

Halkbank resmi internet sitesi: https://www.halkbank.com.tr/