GSRAY: Galatasaray ile Kuwait Airways Arasındaki Görüşme Başlangıç Aşamasında

GSRAY: Galatasaray ile Kuwait Airways Arasındaki Görüşme Başlangıç Aşamasında

2 Temmuz 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

GSRAY: Galatasaray ile Kuwait Airways arasındaki görüşme başlangıç aşamasında… Bir süredir spor ve finans çevrelerini meşgul eden konulardan biri olan; Galatasaray Spor Kulübü ile Kuveyt Hava Yolları arasındaki sponsorluk söylentilerine dair Galatasaray Spor Kulübü’nden resmi açıklama geldi. Galatasaray Spor Kulübü Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yaptığı açıklamada; uluslararası havayolu firması Kuwait Airways ile olan görüşmelerin henüz başlangıç aşamasında olduğunu belirtti. Buna ek olarak Galatasaray, çeşitli kurumlarla farklı aşamalara gelmiş çalışmaların da devam ettiğini vurguladı. Haberimiz devamında Galatasaray Spor Kulübü’nden konu hakkında yapılan açıklama detaylı şekilde yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

GSRAY: Galatasaray ile Kuwait Airways Arasındaki Sponsorluk Anlaşması Söylentilerine Dair Açıklama Geldi

Galatasaray Spor Kulübü’nden reklam ve sponsorluk anlaşması ile ilgili haberler hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yürütülen sponsorluk görüşmeleri hakkinda hâkim hissedarımız Galatasaray Spor Kulübü Derneği tarafından yapılan açıklama aşağıdaki gibidir;

” Göreve geldiğimiz günden bu yana gerek mevcut iş ortaklarımızla ilişkilerimizi güçlendirme yönünde, gerekse yeni iş birlikler üzerinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu çerçevede çeşitli kurumlarla farklı aşamalara gelmiş çalışmalarımız devam etmektedir.

Uluslararası havayolu firması Kuwait Airwaysile olan görüşmelerimiz henüz başlangıç noktasındadır.

Yönetimimizin benimsediği şeffaflık ilkeleri çerçevesinde kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü

Kamuoyunun bilgilerine sunarız. ”

Galatasaray’a Kuveyt Hava Yolları Sponsor Olacak İddiası Neydi?

Galatasaray Spor Kulübü’nü resmi açıklama yapmaya iten söylentiler bir süredir kamuoyunun gündemini meşgul etmekteydi. Söz konusu söylentilerde Kuveyt Hava Yolları’nın stad isim sponsorluğu başta olmak üzere bir dizi anlaşma karşılığında Galatasaray Spor Kulübü ile masaya oturacağı iddia edilmekteydi. Bu anlaşmalar karşılığında konuşulan rakamlar ise 5 yıllık bir zaman dilimi için 100 milyon dolar ve üzerinde şeklinde kamuoyunda yer almaktaydı.