Google’ın Rakiplerinden Arama Motoru Visymo Nedir?

Google’ın Rakiplerinden Arama Motoru Visymo Nedir?

22 Kasım 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Google’ın başı çektiği arama motorları dünyasında Google’a nazaran küçük olsalar da pek çok farklı paydaş da faaliyet göstermektedir. Bu arama motorlarından biri de Visymo’dur. Global çapta aylık 290 milyondan fazla kullanıcı Visymo’nun arama teknolojisini ve hizmetlerini kullanmaktadır. Daha önce bahsettiğimiz Zapmeta ve İzito gibi arama motorlarıyla da bağlantılı olan Google rakibi ve aynı zamanda sektör paydaşı Visymo nedir biraz daha yakından bakmakta fayda var…

Visymo Nedir?

Visymo, dünyanın dört bir yanındaki birçok kaynaktan bilgi erişilebilir hale getirmekte olan bir “arama motoru”dur. Şirketin tam adı Visymo Universal Search Group olup; her gün milyonlarca insan Visymo’nun hizmetlerinden yararlanmaktadır. Visymo 1997 yılından beri arama motoru endüstrisinde faaliyet göstermektedir.

Günümüzde dünyanın her yerinden insanlar, kullanıcıların aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için arama motorlarının yerel sürümlerini kullanıyor. Visymo ise çeşitli arama motorlarını çalıştıran ve tek kaynakta toplayan bir yapıya sahiptir. Visymo’nun faydalandığı ve kullanıcılarına bilgiler sunduğu bazı kaynaklar şunlardır: ZapMeta, iZito, Vinden.nl ve Zoeken.nl.

Vsymo’da kullanıcılar tek bir girişle dünyanın en büyük veri kaynaklarında arama yapmaktadır. Kullanıcılara arama sorgusu türüne göre uyarlanmış, gerçek zamanlı ve ışık hızında bir sonuç karışımı sunulmaktadır.

Şirket aynı zamanda; Google, Bing ve Yahoo’nun en büyük arama ortaklarından biri konumundadır. Visymo’nun arama endüstrisindeki konumunu korumak ve geliştirmek için bu şirketlerle uzun vadeli ilişkileri vardır. Kullanıcılara en iyi arama deneyimini sağlamak için Visymo’nun tamamen anonim ve güvenli olarak saklanan verileri kullandığı deklare edilmiştir.

ZapMeta (2005 yılında kuruldu) Visymo’nun arama motoru hizmetlerinin ikinci uluslararası markasıdır. ZapMeta, 40’tan fazla ülkede yerel versiyonları ile tüm dünyada etkindir. Zapmeta’nın istatistiki verileri aşağıdaki gibidir:

  • Aylık ziyaretçi: 183.799.469
  • Aylık arama sorguları: 501.385.357
  • Yıllık arama sorguları: 6.016.300.284

Merkezi Rijssen’de, güzel Sallandse Heuvelrug’un eteklerinde bulunan Visymo Universal Search Group çalışanlarına; yetenek, bağlılık, işbirliği ve saygı ile yönlendirilen ilham verici, eğlenceli ve dinamik bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Şirket yaptığı işte iyi olduğunu düşünen herkese her daim kapılarının açık olduğunu ve kendisine güvenenlerin başvurularını beklediğini deklare etmektedir. Visymo’nun iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

Adres: Visymo Universal Search Group ( Vinden.nl BV ), Stationsdwarsweg 7, 7461 AR Rijssen, The Netherlands

Chamber of Commerce

Twente, registration number (kayıt numarası): 6088480

Visymo.com: https://www.visymo.com/