GOKNR Kaç Lot Verir? Göknur Gıda Halka Arz Oluyor!

GOKNR Kaç Lot Verir? Göknur Gıda Halka Arz Oluyor!

3 Şubat 2023 0 Yazar: Şerife Uslu

2 Şubat Perşembe günü yayımlanan SPK bülteninde bir şirketin halka arzına onay çıktı; Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat İthalat İhracat Ticaret ve Sanayi A.Ş. Göknur Gıda halka arzı kapsamında GOKNR kaç lot verir, ne zaman işleme başlar, oransal mı eşit mi, halka arz büyüklüğü nedir ve benzeri gibi konular halka arza katılmak isteyen yatırımcılar tarafından araştırmaya başlandı. Biz de bu soruların cevaplarını yanıtlamaya çalıştık, buyurun detaylar… Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Göknur Gıda Halka Arz Bilgileri

Taslak izahnamede yer alan açıklamaya göre halka arz büyüklüğü 871.7 milyon TL olacak. Oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek olan halka arzda toplam 79.250.000 adet pay satışa sunulacak. Söz konusu payların bir kısmı; sermaye artırımı yolu ile 65.000.000 TL nominal değerli pay ve bir kısmı da Turkey Juice Company SARL’a ait olan 14.250.000 TL nominal değerli 14.250.000 adet B grubu paylardan oluşmakta.

Halka arz kodu GOKNR olarak belirlenmiş olan şirket Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak. Taslak izahnameye göre hisse fiyatı 11 TL olarak belirlenmiş durumda.

GOKNR Kaç Lot Verir?

GOKNR kaç lot düşer sorusunun cevabı, henüz dağıtım oranları belli olmadığı için bilinememektedir. Bununla birlikte, diğer oransal halka arzlara göre bir tahmin yapılırsa, bireysel dağıtım oranı yüzde 1 civarında olabilir.

GOKNR Oransal mı Eşit Dağıtım mı?

Taslak izahnamede yer alan bilgiye göre GOKNR halka arzı oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek ancak henüz onaylı izahname yayımlanmadığı için oranlar hakkında bilgi bulunmamakta.

GOKNR Talep Toplama Ne Zaman? GOKNR Ne Zaman İşlem Görür?

Göknur Gıda halka arz talep toplama ve işlem görme tarihleri henüz açıklanmamıştır. GOKNR hisse talep toplama işleminin 6 Şubat Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

Bununla birlikte, GOKNR işlem görme tarihinin de 13 Şubat Pazartesi ile başlayan hafta içinde yapılması öngörülmektedir.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!