Gelecek Hafta ONCSM ve EYGYO Halka Arz Edilecek

Gelecek Hafta ONCSM ve EYGYO Halka Arz Edilecek

16 Aralık 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

Sermaye Piyasası Kurulu SPK tarafından 15 Aralık Perşembe akşamı yayımlanan bültenden 2 şirketin halka arzına onay çıktı. Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi halka arzları gelecek hafta gerçekleştirilecek talep toplama ile yapılacak. Gelecek hafta halka arz edilecek ONCSM ve EYGYO halka arz detaylarına içeriğimiz devamında değinilmiştir, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

Gelecek Hafta ONCSM ve EYGYO Halka Arz Edilecek

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi halka arzı ve EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi halka arzı için henüz taslak izahnameler yayımlanmış durumda. Taslak izahnamalerde yer alan ve SPK Bülteninde yer alan bilgilere göre söz konusu şirketlerin halka arzları şu şekilde gerçekleştirilecek:

ONCSM Halka Arz Detayları: ONCSM Eşit mi Oransal Mı?

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi halka arzı ONCSM kodu ile gerçekleştirilecek. Halka arzda; 3 milyon 950 bin lot bedelli sermaye artışı için ve 2 milyon lot da ortak pay satışı için olmak üzere toplam 5 milyon 950 bin lot satılacak. ONCSM hisse fiyatı 17,5 TL olarak belirlenmiş durumda.

Halka arz edilecek 5 milyon 950 bin lot hissenin 17,5 liradan satışının yapılması ile halka arz büyüklüğünün 104 milyon 125 bin Türk Lirası olacağı hesap ediliyor. ONCSM dağıtım yöntemi olarak da “bireysele eşit” dağıtım yöntemi belirlenmiş durumda. Kurumsal yatırımcıların da oransal olarak pay alacağı halka arzın genel dağıtım yöntemi bu nedenle “oransal” olarak kabul edilmekte. Elbette bu bilgi taslak izahnameye göre ve dağıtım yöntemi onaylı izahnamede değişebilir.

ONCSM halka arzı diğer arzlardan bir yönüyle farklılaşacak. Buna göre, ONCSM halka arzına yalnızca INFO Yatırım da hesabı bulunan bireysel yatırımcılar iştirak edebilecek. Bu da, halka arza olan katılımı büyük oranda sınırlayacak. Bu durumun onaylı izahnamede değişme ihtimali bulunmakta. Onaylı izahname yayımlandığında ONCSM halka arz bilgilerini ayrıca haberleştireceğiz.

ONCSM halka arz talep toplama tarihleri de henüz netleşmiş değil. Ancak talep toplamanın 19 Aralık Pazartesi günü ile başlayan haftada gerçekleştirilmesi bekleniyor. Tarihler netleştiğinde güncel haberimizde kaç lot vereceği ve bu bilgi de yer alacak.

EYGYO Halka Arz Detayları: EYGYO Eşit mi Oransal Mı?

EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi halka arzı EYGYO kodu ile gerçekleşecek ve şirket hisseleri Borsa İstanbul’da bu kodla işlem görecek. EYGYO halka arzında 16,5 milyon lot bedelli sermaye artışı ve 8 milyon 250 bin lot da ortak satışı olmak üzere toplam 24 milyon 750 bin lot hisse satışı gerçekleştirilecek. EYGYO hisse fiyatı 14,23 TL olarak belirlenmiş durumda.

EYGYO halka arz büyüklüğünün 352 milyon 192 bin TL olması bekleniyor. EYGYO dağıtım yöntemi olarak da taslak izahnamede “bireysele eşit” dağıtım yöntemi belirlenmiş durumda. Ancak bu bilginin de onaylı izahnamaede değişme ihtimali bulunuyor.

EYGYO halka arz tarihleri henüz netleşmemekle birlikte, tıpkı ONCSM halka arzında olduğu gibi19 Aralık Pazartesi günü ile başlayan haftada gerçekleştirilmesi bekleniyor. Tarihler netleştiğinde güncel haberimizde diğer bilgiler ile birlikte kaç lot vereceği ve bu bilgi de yer alacak.