Fibabanka Tarım Kredisi Başvurusu ve Çeşitleri

Fibabanka Tarım Kredisi Başvurusu ve Çeşitleri

28 Nisan 2020 0 Yazar: Şerife Uslu

Fibabanka özel ve tüzel kişilere sunduğu bankacılık hizmetini tarım sektöründe de veriyor. Ülkemizde üretim yapan çiftçilerin krediye ihtiyaç duymaları durumunda Fibabanka tarımsal yatırım kredileri sağlıyor. Fibabanka tarımsal yatırım kredileri dahilinde; arazi alım kredisi, traktör kredisi, ekipman kredisi, sera yapım kredisi ve hayvancılık kredisi imkanı sunuyor. Fibabanka Tarım Kredisi Başvurusu ve tarım kredisi çeşitleri aşağıda detaylı şekilde incelenmiştir.

Fibabanka Arazi Alım Kredisi

Fibabanka tarımsal üretim yapmak için arazi satın almak isteyen vatandaşlara tarım arazisi kredisi imkanı sağlıyor. Bahse konu tarım arazisi ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar sağlanabilen Fibabanka arazi alım kredisi geri ödemeleri 5 yıl vade ile bankaya yapılabiliyor. Pek çok özelliği bünyesinde barındıran Fibabanka çiftçi kartı Fibabanka tarım kart için de buraya göz atabilirsiniz.

Fibabanka Traktör Kredisi ve Başvurusu

Çiftçilerin üretimde en çok ihtiyaç duydukları tarım aracı olan traktörlerin satın alınması esnasında gereken yüklü likidite için Fibabanka traktör kredisi veriyor. Fibabanka traktör kredisi, söz konusu traktörün fatura bedelinin yüzde 75’ine kadar sağlanabiliyor. Traktör kredisi başvuruları Fibabanka şubelerinden yapılabilirken, kredi geri ödemeleri 5 yıla kadar vadelendirilebiliyor ve çiftçinin gelir durumuna göre esnek takvim oluşturulabiliyor. Fibabanka traktör kredisi için daha detaylı bilgi Fibabanka şubelerinden alınabileceği gibi; 444 88 88 numaralı Fibabanka telefon bankacılığı aracılığı ile de elde edilebiliyor.

Fibabanka Ekipman Kredisi

Tarımsal üretim yapan kişiler için gerekli olan her türlü ekipman, Fibabanka ekipman kredisi dahilinde likidite desteği alınarak satın alınabilmektedir. Fibabanka ekipman kredisi, ilgili ekipmanların fatura değerlerinin yüzde 75’ine kadar kullanılabilmektedir. Fibabanka ekipman kredisi geri ödemeleri 5 yıla kadar vadelendirilerek bankaya yapılabilmektedir. Geri ödemeler aylık yapılabildiği gibi; 3 aylık, 6 aylık ya da yılda bir şeklinde de yapılabilmektedir. Ekipman kredisi geri ödemesi çiftçinin hasat ve dolayısıyla da gelir dönemine göre ayarlanabilmektedir.

Fibabanka Sera Yapım Kredisi ve Başvurusu

Sera tarımı yaparken maddi desteği ihtiyaç duyan yahut sera tarımı yapmak isteyen vatandaşlar için Fibabanka sera yapım kredisi sağlamaktadır. Fibabanka sera kredisi dahilinde sera harcamalarının fatura bedelinin yüzde 75’ine kadar olan kısmı Fibabanka tarafından kredilendirilebilmektedir. Fibabanka sera kredisi başvurusu Fibabanka şubelerine yapılabilmektedir. Sera kredisi geri ödemesi sera üretimindeki ürünün hasat dönemine göre yılda bir defa olarak ayarlanabilir. Sera yapım kredisi için daha detaylı bilgi de Fibabanka şubelerince ya da 444 88 88 numaralı Fibabanka telefon bankacılığından elde edilebilir.

Fibabanka Hayvancılık Kredisi ve Başvurusu

Hayvancılık ile uğraşan üreticiler Fibabanka hayvancılık kredisi dahilinde nakit elde edebilmektedir. Fibabanka hayvancılık kredisi hayvan alımı masrafının yüzde 75’ine kadar kullanılabilmektedir. Fibabanka şubelerinden Fibabanka hayvancılık kredisi başvuruları yapılabilmekte ve geri ödemelere 1 yıl sonra başlama seçeneği de kullanılabilmektedir. 60 aya kadar vade ile kullanılabilen Fibabanka hayvancılık kredisi geri ödemelerinde aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yılda 1 kez şeklinde ödeme seçenekleri tercih edilebilmektedir. Fibabanka hayvancılık kredisi hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve Fibabanka Tarım Kredisi Başvurusu için Fibabanka şubeleri ile görüşülebilmekte yahut 444 88 88 numaralı Fibabanka telefon bankacılığı aranabilmektedir.