Fibabanka Kimin 2021 Fibabanka Güvenilir Mi?

Fibabanka Kimin 2021 Fibabanka Güvenilir Mi?

1 Ocak 2021 6 Yazar: Şerife Uslu

Bankacılık sektörünün atılım halindeki aktörleri arasında yer alan Fibabanka 2010 yılında Fiba Grup tarafından satın alınmıştır. Peki Fibabanka kimin yahut Fibabanka kime ait? 2010 yılından bu yana Fiba Grup çatısı altında faaliyetlerine devam eden Fibabanka’nın sahibi Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin ve bazı yabancı ortaklardır. Bankanın ortaklık yapısına; Fibabanka Kimin 2021 Fibabanka Güvenilir Mi, Fibabanka iletişim kanalları nelerdir gibi pek çok sorunun cevabına da içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz.

2010 yılından bu yana bankacılık sektöründe faaliyet gösteren Fibabanka’nın şube sayısı ve personel sayısı da giderek artmaktadır. Banka, Türkiye’nin batı kesimlerini yoğunluklu olmak üzere şubeleşmiştir. Bu çalışmalarına da tüm Türkiye’yi kaplayacak şekilde devam etmektedir.

Fibabanka Kimin 2021 Fibabanka Güvenilir Mi? Fibabanka’nın Ortaklık Yapısı Nasıl?

İş Adamı Hüsnü Özyeğin Fiba Grup’un olduğu gibi, Fibabanka’nın da Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Bunun yanı sıra 21.12.2015 tarihinden itibaren; International Finance Corporation ( IFC ) ve European Bank for Reconstruction and Development’nin (EBRD) Fibabanka’da her birinin yüzde 8,96 hisseleri bulunmaktadır. Yine 31.08.2016 tarihinden bu yana da Fibabanka’da; TurkFinance B.V. yüzde 9,95’lik hisse sahibi olmuştur. Ülkemizde faaliyet gösteren bütün bankaları görmek için buraya göz atabilirsiniz.

Fibabanka’nın Kaç Şubesi Var? Fibabanka Şube Sayısı

Fibabanka şube sayısı bakımından üç haneli rakamlara ulaşma gayretinde. 2021 yılı itibariyle Fibabanka’nın şube sayısı 83’tür. Bu rakam bankanın dönem dönem açtığı ya da kapattığı şubeler ile değişiklik gösterebilmektedir.

Fibabanka’nın Kaç Çalışanı Var? Fibabanka Personel Sayısı

Fibabanka’nın çalışan sayısı hızla artmaktadır.  Fibabanka personel sayısı 1.500’ün üzerindedir. Bu rakam dönemsel olarak işe alım ve işten çıkarmalarla değişiklik gösterebilmektedir.

Fibabanka Güvenilir Mi 2021?

Türkiye’nin en zengin iş adamlarından olan Hüsnü Özyeğin’in sahibi olduğu Fiba Grup’un iştirak kuruluşu olan Fibabanka, arkasında güçlü Fiba Grup sermaye yapısının desteğini hissetmektedir. 1980’li yıllardan bu yana bankacılığın içerisinde olan Hüsnü Özyeğin’in tecrübesi, bilgi birikimi ve desteği ile Fibabanka yabancı rating kuruluşlarından da olumlu puanlar almaktadır. Fibabanka’nın hissedar yapısında yer alan yabancı finans kuruluşlarının tecrübeleri ve güçlü sermaye yapıları da Fibabanka’nın güvenilirliğini ortaya koymaktadır. Bunun yanı sıra Fibabanka ülkemizdeki bütün diğer bankalar gibi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu denetimine açık şekilde faaliyetlerini gerçekleştirmektedir ve güvenilirdir.

Fibabanka Yönetim Kurulu Kimlerden Oluşuyor?

Fibabanka Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü ÖZYEĞİN

Fibabanka Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fevzi BOZER

Fibabanka Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Kaya ERDEM

Fibabanka Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet GÜLEŞCİ

Fibabanka Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Hamdi AYDIN

Fibabanka Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Aslan AKÇAY

Fibabanka Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk YORGANCIOĞLU

Fibabanka Yönetim Kurulu Üyesi Hülya KEFELİ

Fibabanka Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Ömer MERT

Fibabanka İletişim Kanalları

Fibabanka’nın resmi unvanı Fibabanka Anonim Şirketi’dir. Fibabanka telefon numarası ve diğer iletişim kanalları da aşağıdaki gibidir.

Fibabanka Genel Müdürlük Adresi: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:129 – 34394 Şişli – İstanbul

Fibabanka Genel Müdürlük Telefon Numarası: (0212) 381 82 82

Fibabanka Genel Müdürlük Faks Numarası: (0212) 258 37 78

Fibabanka Mersis Numarası: 0209-0007-8081-4852

Fibabanka Telefon Bankacılığı: 444 88 88

Fibabanka Müşteri Hizmetleri ve Fibabanka Çağrı Merkezi: 444 88 88 ve 0850 222 77 77

Fibabanka KEP adresi veya Fibabanka kayıtlı e-posta adresi: [email protected]

Fibabanka Kimin 2021 Fibabanka Güvenilir Mi haberi akabinde; Ülkemizde faaliyet gösteren bütün bankaları görmek için buraya göz atabilirsiniz.