Ferbis Tarım Sahibi Kim? Ferbis Tarım Ne İş Yapar?

Ferbis Tarım Sahibi Kim? Ferbis Tarım Ne İş Yapar?

6 Temmuz 2023 0 Yazar: Suat Bulut

Halka arz onayı bekleyen şirketlerden biri olan Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi A.Ş Hektaş iştiraki şirketlerden biridir. HEKTS kodu ile borsada işlem gören şirket, iştiraki olan Ferbis Tarım’ı halka arz etmek için SPK’ya başvuruda bulundu. Şirket hakkında merak edilen Ferbis Tarım sahibi kim, ne iş yapar, ne zaman halka arz olacak, işlem kodu nedir, ne zaman kuruldu ve benzeri gibi soruların cevaplarını içeriğimizde bulabilirsiniz. Diğer hisse ve borsa haberleri için buraya göz atabilirsiniz

Ferbis Tarım Sahibi Kim? Ferbis Ne Zaman Kuruldu?

Ferbis Tarım, 2017 yılında, bitki koruma pazarı lideri olan Hektaş Ticaret Türk A.Ş tarafından FNC Tarım hisselerinin tamamının alması neticesinde oluşmuştur. FNC Tarım satın alındıktan sonra marka kimliğinde değişime gidilmiş ve Ferbis Tarım ismi verilmiştir. Ferbis; verimli kılmak anlamında olan Fertilize ve dünya anlamına gelen Orbis kelimelerinden oluşturulmuştur. Ferbis Tarım’ın mottosu “Verimli tarımın yenilikçi yüzü” şeklindedir.

Ferbis Tarım Ne İş Yapar?

Ferbis Tarım odağında verimlilik olmak kaydıyla ulaşılabilir bitki koruma çözümleri üretmektedir. Ferbis Tarım’ın Niğde’nin Bor ilçesinde 24 bin metrekare alana kurulu 18.500 metrekare kapalı alanı bulunan tesisi, ülkemizin en nitelikli zirai ilaç üretim merkezlerinden biridir. Kısa sürede büyük bir gelişim gösteren şirketin resmi sitesinde yer alan gelişimi ile alakalı bilgiyi şu şekilde sizlere aktarabiliriz:

“3 bölge müdürlüğü ile Türkiye’nin tarımsal üretim yapılan her noktasına üreticilerin ihtiyacı olan ürün ve hizmetleri sunan Ferbis, satın alındığı dönemde 10 satış noktası ile hizmet verirken kısa sürede ağını genişleterek (yaklaşık 33 kat) günümüzde 298 perakende, 14 özel kurum, 14 toptan ve 2 distribütör olmak üzere toplam 328 satış noktasına ulaşmıştır.

Ar-Ge çalışmalarıyla ürün portföyünü genişletmeye ve pazarda fark yaratmaya odaklanan Ferbis, başta iklim koşullarının etkisi ile ortaya çıkan pazarın değişken beklentileri ve ihtiyaçlarına etkin şekilde çözümler sunmakta bünyesinde bulunan uzman ziraat mühendisi kadrosu ile sahada üreticilere teknik destek vermektedir.”

Ferbis Tarım Halka Arz Ne Zaman?

Ferbis tarım halka arz tarihi yatırımcılar tarafından merak edilse de SPK halka arza henüz onay vermemiştir. SPK, her hafta (genellikle Perşembe günleri) bülten açıklamakta ve onay verdiği halka arzları duyurmaktadır. Ferbis halka arzını bekleyenler SPK’nın bültenini takip edebilirler. Bununla birlikte halka arz kararı çıktığında biz de sitemizden Ferbis Tarım halka arz bilgilerini yayınlıyor olacağız.

*Yukarıda yer alan bilgiler yalnızca haber verme amaçlı derlenmiştir. Asla yatırım tavsiyesi değildir!