CaixaBank Kimin Türkiye Temsilciliği Nerede?

CaixaBank Kimin Türkiye Temsilciliği Nerede?

30 Ekim 2020 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

CaixaBank ya da Caixa Bank S.A. Valencia ve Barcelona merkezli faaliyet gösteren bir İspanyol Bankası’dır. CaixaBank İspanya’nın kredi büyüklüğü bakımından en büyük üçüncü bankası konumundadır. Ancak 5400’ü aşan şube sayısı ile ülkenin bu alanda en büyük bankası konumundadır. Bankanın 16 milyona yakın müşterisi bulunmaktadır. İspanya’da Erasmus vb. programlar dahilinde eğitim için bulunan gençlerin en rahat banka hesabı açtırabilecekleri kurumlar arasındadır. Ülkemizde de temsilciliği bulunmaktadır. CaixaBank kimin Türkiye temsilciliği nerede sorularının cevaplarını detaylandıralım ve banka hakkında farklı bilgileri de içeriğimizde verelim…

CaixaBank Kimin Türkiye Temsilciliği Nerede?

Caixa Katalancada “kasa” olarak bilinmektedir. Bankanın logosu ünlü ressam ve heykeltıraş Joan Miró tarafından oluşturulmuştur. Bankanın yaklaşık 40 bin çalışanı bulunmaktadır.

Caixa Bank; La Caixa grubunun evrensel bankacılık ve sigorta faaliyetlerinin yanı sıra, grubun petrol ve gaz şirketi Repsol, telekomünikasyon şirketi Telefónica ve diğer bazı finans kuruluşlarındaki holdinglerindeki hisselerinden oluşmaktadır. Hisseleri Madrid Borsası’nda (Bolsa de Madrid) işlem görmektedir. IBEX 35 içerisinde listelenmektedir ve kodu “CABK” olarak kayıtlarda yer almaktadır. Bir başka deyişle İspanya’nın en büyük 35 şirketinden biridir.

Bankanın kısaca yakın tarihine bakmak gerekirse… Firma 2007 yılında, La Caixa’nın hem endüstriyel hem de finansal hizmetler şirketlerinde hisse senetleri ve yatırımları için halka açık bir araç olan Criteria CaixaCorp olarak kuruldu. 2007 yılında piyasaya sürüldüğü sırada, Criteria CaixaCorp’un ilk halka arzı, İspanya’daki en büyük halka arzdı. Şirket, Ocak 2008’de IBEX 35 endeksine yükselmiştir. 2010 yılı itibari ile İstanbul temsilciliği faaliyete geçmiştir.

CaixaBank Türkiye İletişim Bilgileri

Caixa Bank 26 yaşını doldurmamış öğrencilerden hesap işletim ücreti ve banka kartı ücreti almamaktadır. Bu nedenle ülkede eğitim gören yerli ya da yabancı milyonlarca öğrenci banka hesabı açtırmak için CaixaBank’ı tercih etmektedir. Caixa Bank Türkiye temsilciliği iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

  • CAIXABANK S.A. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ ADRES: LEVENT MAHALLESİ CÖMERT SOKAK YAPI KREDİ PLAZA C BLOK NO: 1C K: 12 34330 LEVENT / İSTANBUL
  • CAIXABANK S.A. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ TELEFON: 0 212 279 95 02-03
  • CAIXABANK S.A. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ FAKS: 0 212 279 95 80
  • CAIXABANK S.A. TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ EFT KODU: 937
  • CAIXABANK RESMİ WEB SİTESİ: https://www.caixabank.com/index_en.html