BRLSM: Birleşim ve Bağlı Ortaklığı Toplam 18 Milyon Dolarlık İş Aldı

BRLSM: Birleşim ve Bağlı Ortaklığı Toplam 18 Milyon Dolarlık İş Aldı

16 Haziran 2022 0 Yazar: Şerife Uslu

BRLSM: Birleşim ve bağlı ortaklığı toplam 18 milyon dolarlık iş aldı… Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik Anonim Şirketi; Dost İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin Acar Verde Projesi’nden toplam 18 milyon dolarlık iş aldı. Acar Verde Projesi’nin mekanik tesisat işleri ve elektrik tesisat işlerinin yapımını konu alan “iş sözleşmesinin” toplam bedeli güncel kurla 373 milyon Türk Lirası’nı aşıyor. İşlerin yapım süresi için de 1,5 yıllık (18 aylık) zaman dilimi belirlendiği açıklandı. Haberimiz devamında şirketler arasında dün (15.06.2022) imzalanan iş sözleşmesinin detayları yer almaktadır, incelenebilir. Ayrıca diğer hisse haberleri için de buraya göz atılabilir.

BRLSM: Birleşim ve Bağlı Ortaklığı Toplam 18 Milyon Dolarlık İş Aldı

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nden konu hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ Şirketimiz ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş. ile Dost İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret A.Ş. arasında bugün (15.06.2022) Acar Verde Projesi kapsamında;

  • Birleşim Mühendislik, mekanik tesisat işleri için 11.934.000 USD+KDV,
  • Erde Mühendislik, elektrik tesisat işleri için 6.366.000 USD+KDV

olmak üzere yeni sözleşme imzalanmıştır.

Acar Verde Projesi kapsamında Şirket ve bağlı ortaklığının imzaladığı sözleşme bedeli güncel kurla toplam 373.576.200 TL (KDV Dahil)’dir.

İş süresi 18 ay olarak planlanmıştır. ”