Borsada Papilon Savunma Fırtınası Esiyor

Borsada Papilon Savunma Fırtınası Esiyor

10 Aralık 2019 0 Yazar: Şerife Uslu

Papilon Savunma Kasım ayı sonunda alınan karar doğrultusunda halka arz için geri sayıma geçmişti. 30 milyon Türk Lirası ödenmiş sermayesi bulunan şirketin hisselerinin yüzde 23,08’lik kısmı Kasım ayı sonunda halka arz edildi. 28-29 Kasım tarihinde gerçekleştirilen halka arzda Papilon Savunma hisseleri 10 kat rağbet görmüştü. Bu rağbet borsada Papilon Savunma hisselerinin BIST’te işlem görmeye başlaması ile de devam etti. Papil (PAPIL) kodu ile BIST’te işlem gören hisselerin değeri her gün yüzde 15’i aşan seviyede artmaya devam ediyor.

Borsada Papilon Savunma Fırtınası!

Papilon Savunma hisseleri halka arz için belirlenen fiyat 4,40 lira olarak kamuoyuna deklare edilmişti. Pay başına 4,40 lira olarak açıklanan sabit fiyattan; 2,5 milyon Türk Lirası sermaye artırımı olmak üzere toplam 7,5 milyon TL nominal değerli payların halka arz kararı alınmıştı. Hisselere gelen yoğun talep bu fiyatı 5,28 lira seviyesine kadar çekti. 6 Aralık Cuma günü BIST’te işlem görmeye PAPIL kodu ile başlayan Papilon Savunma hisselerinin artışı bununla da kalmadı. Hisselerin işlem görmeye başlaması ile tırmanışa geçmesi de bir oldu. Papilon Savunma nedir buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

6,33’den 1.875 Milyon Lot Satış Daha!

Papilon Savunma hisselerine gelen yoğun talep yeni bir adımı da peşinden sürükledi. Papilon Savunma KAP’a yaptığı açıklamada; “Halka arz edilen 7,5 milyon TL nominal değerli payların yüzde 25’ine denk gelen 1 milyon 875 bin TL nominal değerli payların satışı Gedik Yatırım aracılığı ile 9.12.2019 tarihinde 6,33 TL fiyattan gerçekleştirilmiştir” özetinde beyanda bulundu. Bu durum Papilon hisselerine olan rağbeti de bir kez daha gözler önüne serdi. Zira 9 Aralık günü için tavan fiyat olan 6,33 lira fiyattan yapılan 1.875 milyon lot satış kısa sürede tükendi ve PAPIL hisse yoluna aynı hızla devam etti. Papilon Savunma nedir buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Papilon Hisseleri 8 Lirayı Aşar Mı? Papil Hisse Hedef Fiyat Kaç?

9 Aralık Pazartesi günü 6,33 Türk Lirası’na kadar tırmanan Papilon Savunma hisseleri 10 Aralık Salı gününe de aynı yükseliş trendini devam ettirerek başladı. Sabah seansı ile birlikte tırmanışına devam eden Papilon hisseleri kısa sürede 7,35 lira seviyesinin üzerine çıktı. Yeni soru ise Borsada Papilon Savunma fırtınası esmeye aynı hızla devam edecek mi yoksa bu seviyeler kısa vadede doygunluk noktasını mı ifade ediyor?

Borsa ve piyasalar hakkında deneyimli kişilerin yorumuna göre Papilon hisse arkasına aldığı rüzgarla yoluna devam edecek gibi görünüyor. Papilon hissenin bu hafta içerisinde 7,4 lira sınırının üzerine çıkmasının sürpriz sayılmayacağını belirten uzmanlar, bu seviyeden sonra ise “bekle gör” stratejisinin izlenebileceğini belirtiyorlar. Papil hisse hedef fiyatı noktasında da bu stratejinin akabinde daha doyurucu yorumlar yapabileceğini vurguluyorlar.