Bitcoin (BTC) Ne Zaman Ralliye Başlayacak?

Bitcoin (BTC) Ne Zaman Ralliye Başlayacak?

14 Nisan 2022 0 Yazar: Nilgün Ciğerci

bitcoin-btc-ne-zaman-ralliye-baslayacak

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından CoinTürk, lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili fiyat beklentileri ve önemli analistlerin yorumu konusunda bir yazı hazırladı.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, kripto paralar ile ilgili ortaya çıkan haberler ve teknik görünümler doğrultusunda son zamanlarda volatil hareketler sergilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 48.000 dolar üzerine bir hamle yapan Bitcoin daha sonra bu seviyede bir reddetme yaşadı ve fiyat 42.000 dolarlık seviyelere kadar geriledi.

Ancak 69.900 dolar ile rekorun kırıldığı 10 Kasım 2021’den sonra yaşanan düşüşte BTC, 32.900 dolarlık seviyeler kadar gerilemişti. Dolayısıyla her ne kadar son fiyat hareketlerinde bir geri çekilme olmuş olsa da Bitcoin’in dip seviyenin oldukça üzerinde olması yatırımcıların içini bir nebze de olsa rahatlatıyor.

Buna ek olarak Bitcoin’in bir ralli başlatıp başlatmayacağı konusunda piyasa ikiye bölünmüş gibi görünüyor. Bir kesim BTC’de 2022 yılında bir ralli göreceğimizi ve fiyatın yeni rekor seviyelere yükseleceğini ifade ederken bir kesim de Bitcoin’in tarihsel döngüyü takip edeceğini ve 2024 yılında önce ralli başlamayacağını dile getiriyor.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

CoinTürk adlı kripto para haber sitesinde de belirtildiği gibi tecrübeli analist Peter Brandt Twitter aracılığı ile yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in yakın vadede bir ralli başlatmayacağını düşündüğünü dile getirdi.

Brandt’a göre Bitcoin tarihsel döngüleri takip edecek bir sonraki blok ödülü yarılanmasına kadar bir ralli başlamayacak. Ancak blok ödülü yarılanması sonrasında Brandt, işlerin biraz değişebileceğini ve yarılanmadan bir yıl sonra değil hemen sonra yeni rekorların görülebileceğini ifade ediyor. Brandt bu noktada fiyatta on kata kadar artış yaşanabileceğini de sözlerine ekliyor.

Bunun yanında bazı analistler de Bitcoin’in bu yıl içinde yeni bir ralli başlatacağını ve bu noktada da artan enflasyon gibi durumların etkili olabileceği dile getiriyor. Bu beklentiler değerlendirildiğinde Bitcoin’in bir süre konsolide halde ilerledikten sonra yükseliş başlatacağı ve 2022 yılında 100.000 doları görebileceği ifade ediliyor.

Eğer bu düşünceler doğru çıkarsa Bitcoin fiyatı 4 yıllık döngüler halindeki tarihsel hareketlerini geride bırakmış ve başka bir döngüye adım atmış olacak. Yine de şu anda hem temel hem teknik alanda belirsizlikler devam ediyor ve yatırımcıların temkinli hamleler yapmasında fayda bulunuyor.