Bitcoin Almak İçin 10 Neden!

Bitcoin Almak İçin 10 Neden!

16 Eylül 2021 0 Yazar: Şerife Uslu

Kârlı bir yatırım aracı arıyor ve hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz! Bugün, bitcoin almak için 10 neden ve bitcoinin avantajlarını inceliyoruz. Son yılların yükselen trendi bitcoin yatırımı ile siz de kazananların arasına girebilirsiniz. Bitcoin, zaman zaman düşüşte olsa da birçok yatırımcının yüzünü güldürmeyi başarıyor. Üstelik, önümüzdeki yıllarda da bitcoinin parlak ve değerli bir geleceğe sahip olacağı düşünülüyor.

Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto mahlaslı kişinin ‘Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System’ bildirisini yayınlamasıyla hayatımıza girdi. Günümüzde ‘whitepaper’ olarak adlandırılan bu bildiri bitcoine dair en önemli ipuçlarını barındırıyordu. Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen bu sistemde bitcoin alarak, satarak ve üreterek para kazanmak mümkün. Üstelik her bitcoin yatırımcısının yatırımları dijital imza ile şifreleniyor ve herhangi bir kurum ya da kişi tarafından yönetilemiyor.

Bitcoin almak için:

  • Kripto para borsaları,
  • Bitcoin ATM’leri

Kullanılıyor. Bununla birlikte ödeme ve para transferini bitcoin ile almak veya bitcoin madenciliği yapmak gibi seçenekleri de bulunuyor. Bitcoinin ilk yıllarında bitcoin madenciliği ile birçok kişi milyonlarca dolar kazanç sağlasa da günümüzde bu durum oldukça zorlaşmıştır. Ancak bitcoin ile ilgili pek fazla tecrübeniz veya bilginiz yoksa bulut madenciliği şirketlerine başvurabilirsiniz.

En iyi ve en güvenilir kripto para borsaları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız https://buldumz.com/bitcoin-siteleri/ buradaki özel içeriğe göz atabilirsiniz.

Neden Bitcoin Almalıyım?

Yeni başlayan bitcoin yatırımcıları ve henüz yatırım yapmayan kişilerin en fazla merak ettiği sorulardan biri ‘neden bitcoin almalıyım?’ oluyor. Her şeyden önce bitcoini yatırım aracı olarak değerlendirebilir ve tıpkı altın, döviz vb. emtialar gibi para kazanabilirsiniz. Ancak bitcoin almak bununla sınırlı değil.

Bitcoin almak için 10 sebep:

  1. Yatırımlarınızı güvenle yapmanızı sağlar ve bitcoinleri özel şifreleme ile korunur,
  2. Dünyanın her bölgesine 7/24 para transferi veya ödeme yapılabilir,
  3. Merkeziyetsizdir ve herhangi bir finansal otorite tarafından yönetilemez bu sayede yatırımcılar güvenle yatırım yapmaya devam eder,
  4. Diğer kripto para birimlerine oranla daha güvenilirdir ve hacim alanı oldukça geniştir,
  5. Herhangi bir kimlik bilgisi belirtmeden sadece dijital cüzdanlar aracılığıyla para transferi yapılabilir,
  6. Bitcoin fiyatları anlık dalgalanmalar yaşasa da önümüzdeki uzun yıllar boyunca çökmesi veya sıfırlanması mümkün değildir,
  7. İnternet bağlantısının olduğu her yerden kontrol edilebilir, kolay ulaşılır ve saklaması oldukça kolaydır,
  8. Bitcoin transferleri arada herhangi bir aracı veya komisyoncu olmadan gerçekleştirilir bu nedenle geleneksel banka sistemlerine göre çok daha avantajlıdır,
  9. Finans ve transfer geçmişiniz özel şifreler ile korunur ve takip edilmesi mümkün değildir,
  10. Bitcoin almak veya satmak ya da diğer bir coin almak için 7/24 işlem yapılabilir.

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin almak veya yatırım yapmak için tercih edebileceğiniz diğer bir yöntem bitcoin madenciliğidir. Ancak bu yöntem her geçen gün daha zor bir hale geliyor. Günümüzde ASIC adı verilen özel entegre cihazlar sebebiyle amatör bitcoin madencileri çok az miktarda para kazanabiliyor. Bununla birlikte ASIC cihazlar yüksek maliyetleri sebebiyle herkes için uygun değil.

Öte yandan bitcoin madenciliği için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem de var. Bitcoin almak için yeterli tecrübeniz yoksa veya biraz daha bekleyip piyasayı takip etmek istiyorsanız bulut madenciliği (cloud mining) tercih edebilirsiniz. Bu yöntem ile dünyanın herhangi bir ülkesinde hizmet veren mining şirketinden bir işlemci kiralanabiliyor. Şirket ise üretilen kripto para veya bitcoinin belirli bir oranını günlük veya aylık olarak geri veriyor. Ancak burada en fazla dikkat etmeniz gereken konu güvenilir bir şirket seçmektir. Pek çok şirket, kişilerden sadece para alıyor ancak üretim yapmıyor.

Bitcoin Avantajları Nedir?

Dijital para birimleri her gün çoğalırken bitcoin de hacmini büyütmeyi başarıyor. Son zamanlarda bitcoin fiyat düşüşü ve dalgalanmaları göz korkutsa da pek çok yatırımcı önceliğini bitcoinden yana kullanıyor. Kısacası, pek çok yatırımcı için bitcoin en güvenilir liman olarak adlandırılıyor.

Bitcoin, en çok kullanılan kripto para birimidir, bununla birlikte her kripto para borsası bitcoin ile işlem yapmanıza olanak tanır. Bu sayede para transferi yapmak veya ödeme almak çok daha kolay bir hale gelir. Ayrıca bitcoini TL, USD veya Euro gibi para birimlerine çevirmek oldukça kolaydır.

Kripto Para Borsalarıyla Bitcoin Almak

Bitcoin yatırımcılarının en fazla tercih ettiği yöntem kripto para borsalarını kullanmaktır. Binance, Coinbase, Bitfinex vb. borsalar kullanıcıların güvenini kazanmıştır ve global olarak hizmet vermektedir. Kripto para borsaları aracılığıyla bitcoin veya diğer coin ya da altcoinleri alıp satabilirsiniz.

Kripto para borsalarıyla bitcoin almak son derece güvenilir olsa da dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Örneğin, borsanın uzun süredir hizmet etmesi, yatırımcı memnuniyetini yüksek oranda karşılaması ve güvenilir bir hizmet sunması en önemlileridir. Günümüzde siber korsanların en büyük hedefleri arasında kripto para borsaları vardır. Dolayısıyla güvenilir kripto para borsaları ile birikimlerinizi güvence altına almanız gerekir.