Bank AL Habib Kimin Türkiye’de Şubesi Var Mı?

Bank AL Habib Kimin Türkiye’de Şubesi Var Mı?

28 Ekim 2020 0 Yazar: Emine Zaman

Bank Al Habib Pakistan’ın en büyük bankalarından biridir. Bank Al Habib Limited, Dawood Habib (Davud Habib) ailesine ait bir “Pakistan ticari bankası” olarak kayıtlarda yer almaktadır. Karaçi, Pakistan merkezli olarak bankacılık faaliyeti yürütmektedir. Bank Al Habib kimin Türkiye’de şubesi var mı içeriğimizin devamında banka hakkında detaylı bilgilere geçelim…

Bank AL Habib Kimin Türkiye’de Şubesi Var Mı?

Bank Al Habib’in; Bahreyn, Seyşeller ve Malezya’da toptan şubeleri ve BAE, İstanbul, Pekin ve Kenya’da ofisleri bulunmaktadır. Ağustos 2020 itibariyle, bankanın varlıkları 1,36 trilyon Pakistan Rupisini (yaklaşık 8,5 milyar Amerikan Doları) aşmıştır. Bankanın yıllık cirosu da 250 milyon dolar seviyesindedir. Banka şubeleşme ağını da giderek artırmaktadır. 2020 yılı sonuna kadar 200 şube daha açmayı planladığını kamuoyuna deklare etmiştir.

Bank Al Habib, ülkemizde şubesi bulunan bir diğer Pakistan Bankası olan Habib Bank ile karıştırılmamalıdır. İsimleri birbirine çok benzer olsa da her iki kurum birbirinden tamamen ayrıdır. Ülkemizde Habib Bank’ın şubesi bulunurken; Bank Al Habib ise hali hazırda yalnızca temsilcilik ile faaliyet göstermektedir. Bank Al Habib Türkiye temsilciliği bilgileri ise aşağıdaki gibidir.

  • BANK AL HABİB LİMİTED TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ ADRESİ: ESENTEPE MAH. BÜYÜKDERE CAD. NO: 209 KAT: 8 DAİRE 14 ŞİŞLİ / İSTANBUL
  • BANK AL HABİB LİMİTED TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ TELEFONU: (212) 371 85 80
  • BANK AL HABİB LİMİTED TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ FAX: (212) 371 85 50
  • BANK AL HABİB LİMİTED TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ EFT KODU: 942
  • Pakistan İçi Aramalarda Bank Al Habib: (021) 111 – 014 – 014
  • International Uluslararası Aramalarda Bank Al Habib: +92 21 32446978-79

Dünya çapında bankanın yaklaşık 8500 çalışanı bulunmaktadır. Bank Al Habib, Karaçi’de yüksek katlı bir bina olan TPL Properties’i Centrepoint’ten satın almıştır. Bankanın hali hazırda bulunan 800’den fazla şubesinin 2021 yılında 1000’i aşması beklenmektedir.

Kredi kartından araba kredisine, ev kredisinden (mortgage) ihtiyaç kredisine kadar geniş bir yelpazede hizmet veren Bank Al Habib’in resmi internet sitesinden online banking (internet bankacılığı) hizmeti de verilmektedir. Ayrıca “AL Habib Mobile” isimli uygulaması ile gerek Android işletim sistemli ve gerekse IOS işletim sistemli telefonlarda da müşterilerine hizmet vermektedir.

Bank Al Habib resmi web sitesi: https://www.bankalhabib.com/